Kurier dostarczył mu iPada zwiniętego w rulon. Firma: "Odbiorca przyjął przesyłkę bez zastrzeżeń"

Robert Kędzierski
Pan Michał, właściciel sklepu z elektroniką, opublikował zdjęcia przedstawiające stan iPada, który został mu dostarczony przez kuriera firmy K-EX. Urządzenie zostało dosłownie zwinięte w rulon. K-EX zapewnia, że dostarczenie przesyłki odbyło się zgodnie z procedurami.

Jak widzimy na fotografii, iPad pana Michała jest zniszczony i niemalże zwinięty w rulon. Autor wpisu pokazał również inne zdjęcia - w takim samym stanie znajdowało się zarówno firmowe opakowanie, jak i sztywne etui, w którym umieszczono tablet.

 

Nieśmiały kurier

Odbiorcę przesyłki dziwi fakt, że K-EX, pomimo oczywistego uszkodzenia, dostarczył przesyłkę, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Pan Michał twierdzi, że paczkę pozostawiono na ladzie sklepu - nie dając mu nawet szansy na odmowę jej przyjęcia.

Kiedy właściciel zobaczył stan przesyłki, wybiegł ze sklepu. Ostatecznie udało mu się odnaleźć kuriera. Ten stwierdził jednak, że nie ma że sobą formularzy reklamacyjnych i odjechał. Wrócił dopiero wieczorem, po interwencji pana Michała.

Spokojnie, przecież jest ubezpieczenie? To nie takie proste

Mogłoby się wydawać, że odbiorca przesyłki nie ma powodu do zmartwień, bo za uszkodzonego iPada zapłaci ubezpieczyciel. Niestety nie jest to oczywiste. Pan Michał wyjaśnia, że jedna z poprzednich przesyłek realizowanych przez K-EX również została zniszczona w transporcie. Także wtedy kurier nie dał szans na zareklamowanie przesyłki. A kiedy ostatecznie reklamację udało się złożyć, została odrzucona.

Pan Michał obawia się, że tym razem będzie podobnie, przez co jego firma straci ok. 1500 złotych, bo tyle kosztował iPad. Jego obawy podzielają również osoby komentujące wpis zamieszczony na Facebooku. Niektórzy z nich dzielą się także swoimi problemami związanymi z dostarczaniem przesyłek przez K-EX.

K-EX: Nikt nie zgłosił uszkodzenia

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do firmy K-EX, która odpowiadała za doręczenie przesyłki. W odpowiedzi zostaliśmy zapytani o to, dlaczego interesujemy się sprawą pana Michała, i jaki mamy z nią związek:

Do tego Odbiorcy były doręczane dwie przesyłki w ostatnim czasie ale żadna nie jest przesyłką Grupy AGORA . Żadna również nie została zgłoszona jako uszkodzona ani przez Oddział K-EX , kuriera ani przez Odbiorcę . Tego typu uszkodzenie musiałoby być też widoczne na opakowaniu - Odbiorca przyjął przesyłki obie bez zastrzeżeń , przesyłki były wydane do doręczenia w oryginalnych opakowaniach, z oryginalnymi etykietami.

- napisała przedstawicielka K-EX.

Gdy po raz drugi skontaktowaliśmy się z firmą K-EX, i jeszcze raz wyjaśniliśmy nasze powody zainteresowania tym tematem, w odpowiedzi otrzymaliśmy zapewnienie, że firma ustosunkuje się do naszych pytań. Obiecanej odpowiedzi wciąż jednak nie otrzymaliśmy. Nie powiodła się również próba kontaktu telefonicznego.

Gdy tylko firma K-EX przygotuje stosowne oświadczenie, natychmiast je opublikujemy.

WIDEO: Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy...

Więcej o:
Komentarze (199)
Kurier dostarczył mu iPada zwiniętego w rulon. Firma: "Odbiorca przyjął przesyłki bez zastrzeżeń"
Zaloguj się
 • donvito011

  Oceniono 44 razy 44

  No cóż... moje doświadczenia z tą firmą są podobne, jak w opisywanym przypadku, choc skończyło sie trochę lepiej. Mianowicie przesyłka "kurierska" została przez kuriera K-EX przerzucona przez płot, bo nikt nie otwierał drzwi. Otwierać nie mógł, bo w środku dnia mało kto siedzi w domu. Kurier zadowolony z siebie i swojej pomysłowości zadzwonił do mnie z informacją, że mam w ogrodzie przesyłkę. Spytałem go, czy słyszał szczekanie psa - potwierdził. Więc poprosiłem, aby przelazł przez płot I odebrał mojemu psu zabawkę, którą mu właśnie dał. Kurier się rozłączył I przestał odbierać połączenia.
  Na szczęście kochany kundel był mądrzejszy od kuriera i poszarpał tylko opakowanie, zamówionymi na aukcji ubraniami się nie zainteresował. Ja natomiast tej firmy unikam jak ognia. Nie muszę dodawać, że próba złożenia reklamacji skończyła się brakiem możliwości rozmowy z osobą odpowiedzialną za doręczenia z moim regionie...

 • ekiwok

  Oceniono 31 razy 23

  Tanie polskie firmy kurierskie. Inne podobne tanie firmy dzwonią, żeby zejść przed dom bo się spieszą, blabla. Z DHL ani UPS nikt nigdy tak nie zrobił. W dodatku widziałem jak DHL zajmuje się takimi problemami. Gość przyjeżdża na koniec zmiany i nie wciska kitu, że coś nie jest ich winą. Spisuje wszystko i nie ma problemu, że 8h później.

  Takie jest podejście z zachodnich korpo firm bo oni po prostu z góry zakładają, że będzie promil nieuczciwych klientów i tyle. Lepsze to niż antyreklama gdzieś w internetach.

  I nie, nie pracuję ani w DHL, ani w UPS, ale jak widzę, że gdzieś cena za usługę jest znacznie niższa to mi się zapala czerwona lampka.

 • usethecode

  Oceniono 17 razy 11

  Czy komuś KIEDYKOLWIEK zdarzyło się, żeby kurier zgodnie z prawem poczekał, aż klient otworzy przesyłkę i sprawdzi stan zawartości? Bo mi nigdy. Natomiast kiedy nadaję paczki, kurier każe rozpakowywać wszystko i ogląda każdy przedmiot z osobna.
  Wiem, że to źle płatna i ciężka praca, i zawsze mi ich żal. Ale nie usprawiedliwia to niedbałości, niesłowności, chamstwa i olewactwa, z jakim traktują klientów. Kiedyś byłam bardziej pobłażliwa, ale dzisiaj z punktu składam skargę na zniszczone przesyłki, niedotrzymane terminy, zostawienie paczek w punkcie odbioru bez próby doręczenia i tak dalej. Dużo ludzi ciężko pracuje i źle zarabia, ale jakby kelner jak kurier rzucał talerzem z zupą przez całą restaurację zamiast ją podać do stolika, to by wyleciał z pracy z miejsca.

 • hens

  Oceniono 8 razy 6

  Dlatego ja zawsze zamawiam dostewę przesyłki za pobraniem i mam temat z głowy.
  Różnica pomiędzy 15 a 19 czy 25 zł jest znikoma, ale za to jaki luksus psychiczny !

 • apoloniusz211

  Oceniono 8 razy 6

  zgadza sie k-ex to ultra dno. u nas przesylki rozwozi stara baba w jeszcze starszym mercedesie osobowym. Dzwoni w srodku dnia z tekstem: "kurier, jestem pod drzwiami" myslac, ze ludzie biora dzien wolnego zeby paczke odebrac. Jak widze u sprzedawcy, ze jydyny kurier jaki ich obsluguje to kex to szukam innego sprzedawcy, dzieki

 • Maciej Wujciów

  Oceniono 8 razy 6

  Dzięki nagłaśnianiu takich incydentów baza klientów tego "keksa" szybko się skurczy, a firma pójdzie z torbami :-) Firma strzela sobie w stopę :-)

 • kuma1

  Oceniono 6 razy 6

  Z tych wyjaśnień wynika, że firmą powinien z urzędu zainteresować się Prokurator bo pokrzywdzonych może być sporo klientów. W artykule nie wspomniano czy numery urządzenia były zgodne z fakturą , może się okazać, ze dorabiają , podmieniając wyzłomowane przedmioty na zawartość paczek..

 • ziolowy

  Oceniono 5 razy 5

  4 miesiace walki i wypłacicli odszkodowanie za uszkodzony telewizor. ale z tego co wiem to potrącili z kasy kurierowi..... no i najważniejsze kurier już miał wypełniony gotowy formularz reklamacyjny z postawionym krzyżykiem w polu przesyłka przyjęta bez zastrzeżeń..... (bo przecież Pan odebrał i dopiero wtedy będziemy mogli spisać protokół takie było jego tłumaczenie) nie ważne co tam sobie napiszecie w protokole .... jak będzie ten jeden magiczny krzyżyk odrzucają wszystkie reklamacje....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX