Ekspert: Apple uległ modzie na zagięte ekrany. Szykuje się nowa wojna z Samsungiem?

Robert Kędzierski
Analityk specjalizujący się w elektronice użytkowej zapowiada prawdziwą rewolucję na rynku tabletów. Apple już szykuje się do nowej wojny z Samsungiem?

Tablety nie rozgrzewają już tak wyobraźni, jak kiedyś. Kilka ostatnich premier przekonało, że trudno udoskonalać je w sposób przełomowy. Udało się to Microsoftowi, który zaprezentował udane urządzenie z serii Surface (z "pełnym" Windowsem), oraz Apple, który wprowadził na rynek iPada Pro (z iOS). Zobaczyliśmy hybrydy - mocne urządzenia, które w zasadzie zmienić można w laptop. Czegóż chcieć więcej od tabletu? 

Przeczytaj też: Srogie porażki Apple. Było ich całkiem sporo. 

Wydawać by się mogło, że dalej rynek tabletów ruszyć się już nie może. Okazuje się jednak, że producenci nie powiedzieli ostatniego słowa i szykują się do nowej ofensywy. 

Według Ming-Chi Kuo, analityka specjalizującego się w elektronice użytkowej, Apple przygotowuje nas do rewolucji. 

Spodziewamy się nowych iPadów z ekranami o rozmiarze 12,9 cala (iPad Pro 2), nowego urządzenia o rozmiarze 10,5 cala i niskobudżetowego iPada o przekątnej 9,7 cala.

- stwierdza w swoim raporcie Kuo cytowany przez IBTimes

Nowe urządzenia mają być preludium do prawdziwej rewolucji, którą Apple planuje prawdopodobnie na rok 2018. 

Rewolucyjny model iPada zostanie najpewniej zaprezentowany w roku 2018. Radykalne zmiany będą dotyczyć wyglądu urządzenia oraz interakcji użytkownika wliczając w to elastyczne ekrany AMOLED.

- prognozuje analityk.

Nowa wojna z Samsungiem?

O tym, że na rynku tabletów wciąż jest jeszcze miejsce na innowacje świadczą (nieoficjalne) plany Samsunga. Koreański gigant, według licznych doniesień, tablet z elastycznym ekranem ma gotowy do produkcji. Udoskonala go i czeka na dobry moment, by go zaprezentować.

embed

To, że Apple uległ modzie na zakrzywiane ekrany, zapoczątkowanej przez Samsunga i LG, jest całkiem dobrą informacją dla konsumentów. Nowa wojna gigantów sprawi, że na rynek trafi zupełnie nowa generacja tabletów, a to pozwoli na ponowne ożywienie całego segmentu. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Ekspert: Apple uległ modzie na zagięte ekrany. Szykuje się nowa wojna z Samsungiem?
Zaloguj się
 • Krzysztof Bryk

  Oceniono 2 razy 0

  robercik, ty napiszesz w końcu coś samodzielnie czy dalej zamierzasz tłumaczyć z języków obcych bez podawania źródła?

 • remo29

  Oceniono 4 razy 0

  Czyli co, Apple pozwie Samsunga, bo wynalazł wygięty ekran coś koło 1984 roku?

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 5 razy -1

  Nokia miała swoje 5 min., ale następne przespała i tyle. Powrót wydaje sie niemożliwy. No ale co tam. Szczęść Boże inżynierom z FIN.

 • splatanie.kwantowe

  Oceniono 5 razy -1

  Niech mi wyjaśnią kompetentni przedstawiciele firm Apple, Samsung i redakcja gazety jaką wymierną korzyść będę miał z zagiętego ekranu. Czekam na wyczerpujące odpowiedzi. Co mi da takowy i jak poprawi obsługę takie coś. Ano nic mi nie da. Lejcie się na patenty , a kupi tylko pie*dolnięty :-)

  Dobranoc smartfonowe miernoty z korpo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX