Łapiesz Pokemony w drodze? Teraz zaznaczysz to na Mapach Google

Twórcy Pokemon GO jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Wychodzi na to, że komuś w Google nadal zależy na Niantic, będącym do niedawna częścią koncernu, a jednocześnie odpowiadającym za stworzenie tej gry. Na osi czasu w Mapach Google właśnie dodano aktywność związaną z łapaniem Pokemonów. Jak się do niej dostać?

Mobilne Mapy Google mają funkcję o nazwie Twoja oś czasu, na której użytkownik może przejrzeć swoją aktywność z całego dnia. Na wstępie trzeba ją aktywować, jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji z niej korzystać. To właśnie tam pojawił się nowy rodzaj aktywności - Łapanie Pokemonów, czyli granie w Pokemon GO. Po aktywacji Oś czasu działa w sposób automatyczny, ale użytkownik ma możliwość edycji każdego etapu aktywności zmieniając przykładowo środek transportu.

Łapanie Pokemonów w Mapach GoogleŁapanie Pokemonów w Mapach Google fot. Sebastian Górski

Po rozwinięciu bocznego menu w mobilnych Mapach Google na Androidzie wybieramy Twoja oś czasu, gdzie zobaczymy podsumowanie aktywności wraz z zaznaczoną trasą przebytą danego dnia. Na osi czasu szukamy fragmentu o nazwie W ruchu. Po kliknięciu na niego pojawia się możliwość edycji. Wśród dostępnych aktywności na liście na dole pierwszej sekcji znajdziemy Łapanie Pokemonów. Drobna rzecz, a pewnie wielu z was cieszy.

Czytaj też: Pokemon GO po miesiącu od premiery. Rekordowy przychód netto

Warto przypomnieć, że Pokemon GO działa w oparciu o Mapy Google, zatem taka funkcja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Z drugiej strony sam deweloper (Niantic) pracuje również nad udoskonaleniem Pokemon GO pod kątem rejestrowania aktywności graczy. Obecnie taka funkcja w samej grze nie jest dostępna.

 

Więcej o: