Note 7 wracają do Samsunga w TYM opakowaniu. To potwierdza, że zagrożenie jest realne

Użytkownicy Note 7 zostali wezwani przez Samsunga do zwrotu smartfonów. Sposób ich transportu dowodzi, że pomimo relatywnie niewielkiej skali problemu, firma postanowiła podjąć wysokie środki bezpieczeństwa.

Samsung uruchomił globalny program zwrotu sprzedanych egzemplarzy smartfonów Note 7. Do konsumentów, zdaniem XDA Developers, zaczynają trafiać specjalne ogniotrwałe opakowania, w których transportowane będą urządzenia. Mają chronić przed ogniem inne przesyłki oraz pojazdy. Chociaż opakowanie wygląda niepozornie jego kluczowa część jest wykonana z włókna ceramicznego. 

Czytaj też: Ciekawy pomysł Samsunga dla tych, którzy chcą oszczędzić. 

Adnotacja na instrukcji wyraźnie mówi jednak, że telefony mają być przewożone drogą lądową, transport lotniczy jest wykluczony.

Jak już pisaliśmy, Samsung ostatecznie wycofał się z produkcji smartfonów Note 7. Wezwał też użytkowników smartfonów do ich nieużywania i zwrócenia. Problemem są zarówno pierwotne modele, dostępne w sprzedaży od sierpnia, jak i nowe, które miały zastąpić pierwszą partię. Koreański gigant dostarczył je konsumentom w ramach globalnego programu wymiany urządzeń. 

 

Lepiej dmuchać na zimne

Samsung zdecydował się na tak radykalne środki bezpieczeństwa pomimo relatywnie znikomej skali problemu. Pierwotnie zapłonowi uległo kilkadziesiąt spośród ponad dwóch milionów sprzedanych Note 7. Problemy z bateriami występują jednak również w egzemplarzach uznanych za bezpieczne. W mediach pojawiły się doniesienia o pięciu takich przypadkach. Samsung nie może jednak ryzykować, że telefon zapali się na pokładzie samolotu czy doprowadzi do obrażeń ciała, dlatego wzywa do odesłania wszystkich urządzeń. 

 

The Sun podaje, że brytyjska poczta odmawia przyjmowania przesyłek z Note 7. Konsumentom nakazuje się zwrot bezpośrednio do Samsunga lub do sieci sklepów sprzedających urządzenia. 

Polscy konsumenci wkrótce będą mogli odzyskać pieniądze wydane na Note 7 lub otrzymać w zamian model Samsung S7 Edge wraz z akcesoriami. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Note 7 wracają to Samsunga w TYM opakowaniu. To tylko potwierdza, że zagrożenie jest realne
Zaloguj się
 • xsavier1313

  Oceniono 1 raz 1

  A ja. Chce mieć notę 7 mam iPhone 6 s plus i szczerze to gowno jest nic w tym nie ka takiego za ta cenę

 • kwiatekkk

  Oceniono 3 razy 1

  Kto ma wolne 3 tysie (czy ile tam ten szmelc kosztuje), powinien wsadzić rozładowany tel. w ogniotrwałe pudło i schować na 25 lat. Kolekcjoner "łyknie", jak Reksio szynkę.

 • excorporate

  0

  Projekty nowych hybryd i pełnych elektryków na ukończeniu, to trzeba jakoś "zachęcić" klientów do przepłacania..

 • waapi

  Oceniono 2 razy 0

  Pamiętam tą otoczkę i przedsprzedaż na Note 7 która trwała 24h z Polsce ... gdzie miało się wrażenie iż jest się szczęściażem iż dostanie się telefon szybciej. W salonie tez mówili. proszę się zapisywać mimo iż przedsprzedaż zakończona bo telefonów zabraknie. Śmiałem się z tego wtedy i śmieję jeszcze bardziej teraz a 4000zł w kieszeni zostało.

 • meff

  0

  a ja chcę mieć galaxy note7 - mam galaxy note3 i z niecierpliwością czekałem na note7 i wezmę go chętnie mimo ryzyka że może się zapalić

 • fredaster

  Oceniono 6 razy 0

  Nawet drogowo nie wolno przewozić tego badziewia. Transport baterii uszkodzonych, albo chociażby takich w stosunku, do których istnieje podejrzenie, że są wadliwe jest całkowicie zabroniony - nie tylko w transporcie lotniczym, również ADR i IMDG.

 • smacznakawa

  Oceniono 3 razy -1

  Skala zagrożenia jest znana - telefon może się zapalić, dlatego takie pudełko. Zrobiliście w redakcji wielkie oczy, że coś co grozi pożarem przewozi się w ognioodpornym pudełku?

 • single_malt

  Oceniono 2 razy -2

  najfajniejsze jest to ze problem nie jest w baterii :-)
  Moj A3 zachowuje sie podbnie ale wiem czego nie robic zeby sie nie zapalil.

 • c4r

  Oceniono 5 razy -3

  Dziwne, ze te zapony miay miejsce tylko w Chinach i USA a rezygnujá z caej produkcji i wycofuja wszystkie telefony z calego Swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX