Wystartował T-Mobile Warsaw Games Week 2016. Oto 5 powodów, dla których warto tam być

Po dniu dla mediów dziś oficjalnie zaczyna się druga edycja targów gier wideo Warsaw Games Week, tym razem z nowym sponsorem tytularnym, czyli T-Mobile. Z tego co udało mi się zobaczyć wczoraj, impreza w porównaniu z debiutem sprzed roku nabrała nie tylko rumieńców, ale również wysokości.

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji targów, która ściągnęła do hal warszawskiego kompleksu Expo XXI ponad 19 tysięcy zwiedzających, T-Mobile Warsaw Games Week 2016 ma spore szanse pobić ten wynik. Głównymi rozgrywającymi wydarzenia są ponownie tacy giganci jak Microsoft, Sony, Ubisoft oraz Cenega, ale to zaledwie ułamek długiej listy wystawców jakich znajdziecie na terenie targów. Dlaczego warto tam zajrzeć w najblliższych dniach?

1. Pokazy przedpremierowe gier, na które czekamy

Rzuciłem okiem na daty premier dużych i wyczekiwanych tytułów, a potem niemal dostałem zawału. Połowa listopada, początek grudnia, luty i marzec przyszłego roku. Wiele z gier jakie można zobaczyć na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 nie ma jeszcze nawet ustalonej dokładnej daty wydania. Tymczasem na targach będzie można w nie zagrać.

Strefa Xbox na T-Mobile Warsaw Games Week 2016Strefa Xbox na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 fot. Sebastian Górski

Cenega przygotowała stanowiska do ogrania Tekkena 7, Mafii III, Sniper Elite 4, Dawn of War III oraz Dishonored 2. W strefie PlayStation możemy pograć w Horizon Zero Dawn oraz Gran Turismo Sport. Ubisoft ma dla nas Watch Dogs 2, South Park: The Fractured But Whole, For Honor oraz Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands. Microsoft nie pozostaje w tyle, bo można u nich sprawdzić Gears of War 4, Forza Horizon 3, Dead Rising 4 oraz Battlefield 1.

Strefa PlayStation na T-Mobile Warsaw Games Week 2016Strefa PlayStation na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 fot. materiały prasowe

A to tylko gry głównych wystawców. Warto zajrzeć do CD Projekt Red i zmierzyć się w Gwinta (karciankę z Wiedźmina 3). Za to na miłośników VR czeka polska produkcja Alice na stanowisku Klabatera. Rodzime CI Games zaprasza do pogrania w Sniper Ghost Warrior 3. Fanów motoryzacji odsyłamy na stanowisko Techlandu, gdzie między innymi można się pościgać w WRC 6.

2. Najnowszy sprzęt dla graczy

Na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 jest też mocna reprezentacja producentów sprzętu oraz akcesoriów wszelkiej maści dla amatorów i zawodowców. Na pierwszy ogień idą rzecz jasna najwięksi, czyli Microsoft i Sony. W tym roku przygotowano niemal 50 stanowisk z goglami PlayStation VR. Można zobaczyć też PlayStation 4 Pro. Microsoft ma oczywiście swojego Xboksa One S. Wśród pecetowych producentów nie zabrakło Asusa i jego Republic of Gamers, Acera, MSI, a z akcesoriów jest Ravcore oraz Tracer. Bardzo mocnym akcentem imprezy jest rzecz jasna VR.

Asus na T-Mobile Warsaw Games Week 2016Asus na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 fot. Sebastian Górski

3. Cosplayerzy

Przez najbliższe kilka dni będzie znakomita okazja spotkać swoje ulubione postacie z gier. Wstępny rekonesans w dniu dla mediów zdaje się to tylko potwierdzać. Ilość pracy jaką ci ludzie wkładają w swoje kreacje jest trudna do oceny. Swoją obecność na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 zapowiedzieli czołowi polscy cosplayerzy - Issabel, Violet, Crafts of Two czy Calypsen. Dlatego nie zapomnijcie ich odnaleźć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Konkurs Good Loot & PlayStation Plus Cosplay 2016 gwarantuje efektowne pokazy umiejętności najlepszych w branży.

Cosplayerzy na T-Mobile Warsaw Games Week 2016Cosplayerzy na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 fot. materiały prasowe

4. Strefa dla najmłodszych

Tym razem na targach nie zabrakło miejsca dla tych, którzy poważne granie mają jeszcze przed sobą, a póki co bardziej zajmują ich klocki LEGO. Sporo stanowisk w strefie Junior jest wypełnionych zabawkami, robotami oraz innymi atrakcjami, które nie pozwolą się nudzić milusińskim. Tam również znajdują się stanowiska do pogrania w nową grę z serii - LEGO Worlds.

Strefa Junior na T-Mobile Warsaw Games Week 2016Strefa Junior na T-Mobile Warsaw Games Week 2016 fot. Katarzyna Szymańska

5. Turnieje, konkursy, spotkania z twórcami gier

Dochodzimy do jednego z najmocniejszych akcentów T-Mobile Warsaw Games Week 2016. Praktycznie każdego dnia i o dowolnej porze odwiedzający imprezę będzie mógł podpatrywać zmagania najlepszych graczy i drużyn, jak również sam spróbować swoich sił w niezliczonych turniejach i konkursach. PES17, Call of Duty Black Ops III, Uncharted 4, Mistrzostwa Polski w grze Tom Clancy’s Rainbow Six Siege - to tylko niektóre z rozgrywek.

T-Mobile Warsaw Games Week 2016 można odwiedzać w piątek (9:00 - 19:00), sobotę (9:00 - 19:00) oraz niedzielę (9:00 - 17:00). Szczegółowe informacje o biletach oraz programie znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Więcej o: