Awaria w sieci Play: wolny internet, nie działają pakiety danych. Operator uspokaja: "Sytuacja wraca do normy" [AKTUALIZACJA]

To był ciężki weekend dla Play. Oficjalny profil operatora na Facebooku kipi od komentarzy zdenerwowanych klientów. Wśród zgłoszeń przewijają się problemy z wolnym internetem, niedziałającymi pakietami oraz pieniędzmi, które - mimo wpłaty - nie pojawiają się na koncie. Przedstawiciele operatora zapewniają, że sytuacja powoli wraca do normy.

Z komentarzy na profilu Play na Facebooku wynika, że rekordziści czekają już niemal 4 dni na włączenie wykupionych wcześniej pakietów danych. Pojawiają się również skargi na zbyt wolny internet, a także brak środków na koncie mimo wcześniejszej wpłaty.

Problemy użytkowników sieci PlayProblemy użytkowników sieci Play źródło: zrzuty ekranowe

W odpowiedzi na sygnały użytkowników, administratorzy prowadzący profil Play na Facebooku regularnie odsyłają ich do centrum obsługi klienta. Niestety tam klienci często słyszą, że po prostu muszą jeszcze trochę zaczekać na aktywację usługi.

Problemy użytkowników sieci PlayProblemy użytkowników sieci Play źródło: zrzuty ekranowe

Zwróciliśmy się do rzecznika prasowego sieci Play z prośbą o komentarz do zaistniałej sytuacji. Gdy tylko go otrzymamy, pojawi się w tym artykule.

Aktualizacja, godzina 12:46 - otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego Play, Marcina Gruszki:

Była awaria wydłużająca czas aktywacji dodatkowych pakietów. Z moich informacji wynika, że sytuacja wraca do normy

Mamy nadzieję, że problemy klientów sieci Play wkrótce się zakończą.