Bez zbędnych zapowiedzi Amazon udostępnił usługę Prime Video dla dwustu nowych rynków. Czym jest Prime Video? Usługa działa na podobnych zasadach, co popularny Netflix. Serwis daje nam dostęp do licznych telewizyjnych i filmowych produkcji - zarówno tych stworzonych przez samego Amazona, jak również licencjonowanych
Abonament za dostęp do serwisu kosztuje 5,99 euro. Nowi użytkownicy mogą jednak skorzystać z promocji, w ramach której przez pierwsze 6 miesięcy abonament wyniesie 2,99 euro. Dla porównania, za dostęp do Netfliksa polscy użytkownicy płacą 34, 43 lub 52 zł (w zależności od wybranego planu abonamentowego). Po założeniu konta każdy użytkownik Prime Video może skorzystać z 7-dniowego darmowego okresu próbnego.
Amazon Prime Video Daniel M.
Amazon Prime Video wciąż nie może pochwalić się tak dużym portfolio filmów i seriali, jak wspomniany Netflix. Nie oznacza to jednak, że nie ma nam nic do zaoferowania.
Bodaj największym hitem Prime Video jest program motoryzacyjny "The Grand Tour" prowadzony przez twórców legendarnego "Top Gear" - Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda oraz Jamesa Maya. The Ground Tour" jest również najdroższą autorską produkcją streamingowej odnogi Amazona.
Oprócz tego, w Prime Video znajdziemy sporo bardziej i mniej znanych seriali. Wśród nich wyróżnić można "The Man in High Castle", "Mozart in the Jungle", "Justified", "Into the Badlands" czy "Hand of God".
W ofercie są również dostępne filmy, takie jak "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Mumia", "Tajemnica Brokeback Mountain" czy "Wanted". Warto jednak zaznaczyć, że jest ich zdecydowanie mniej niż na Netfliksie.
Serwis jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, urządzeń mobilnych dla iOSa oraz Androida, jak również telewizorów Smart TV.
Amazon Prime Video Daniel M.
Warto zwrócić uwagę na ważną kwestię: Amazon Prime Video wciąż nie wystartował oficjalnie w Polsce. Amerykański gigant zdjął po prostu blokadę, która wcześniej uniemożliwiała dostęp do serwisu polskim użytkownikom. Oznacza to, że serwis nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, poszczególne produkcje mogą być pozbawione polskich napisów, a rozliczenie za dostęp do usługi nie odbywa się w naszej walucie.
Na podobnej zasadzie do Polski wszedł Netflix, który najpierw w styczniu br. odblokował dostęp do swojej oferty, a dopiero kilka miesięcy później oficjalnie zadebiutował na naszym rynku wraz z polską wersją językową, napisami i rozliczeniem w złotówkach.
Czy Amazon pójdzie tą samą drogą? Wiele zależy od tego, czy nowa usługa spotka się w naszym kraju z zainteresowaniem, jak również od tego, czy amerykański gigant będzie chciał podjąć walkę z działającymi w naszym kraju serwisami VOD.
Zobacz także WIDEO: Właściciel Amazon jest najgorszym szefem na świecie? Niektórzy tak twierdzą. Oto Jeff Bezos, miliarder i miłośnik podróży kosmicznych