CES 2017: BlackBerry pokazał dziennikarzom DTEK70, ale nie zdradził jego nazwy

Robert Kędzierski
Smartfon określany przez media jako DTEK70 został zaprezentowany przez BlackBerry w dość nietypowy sposób. Na targach CES dostęp do niego mieli tylko niektórzy dziennikarze. Oficjalna specyfikacja, cena, data wprowadzenia na rynek pozostają tajemnicą. Bez względu na to nowy telefon zachwyca.

Wciąż czekamy na oficjalną premierę najnowszego smartfona BlackBerry, która będzie miała miejsce dziś wieczorem na targach CES 2017. Tymczasem do sieci przedostały się nieoficjalne zdjęcia i dane, które o nowym urządzeniu zdradzają dość dużo.

Jak twierdzi TechRadar nowy smartfon to DTEK70, należący do tej samej rodziny co DTEK50 i  DTEK60. Urządzenie ma dość mocną specyfikację: procesor Snapdragon 625, 3GB pamięci RAM, 32GB miejsca na dane i akumulator o pojemności 3400mAh. 

Najważniejsze jest jednak to, że DTEK70 nie jest phabletem. BlackBerry postanowiło pójść pod prąd i wypuścić na rynek, co ujawnia oficjalny teaser, mocny smartfon z fizyczną klawiaturą. Ekran o przekątnej 4,6 cala wydaje się dostatecznie duży  - nie będzie przecież blokowany przez klawiaturę. 

Mocną stroną najnowszego modelu BlackBerry, którego spodziewaliśmy się od miesięcy, będzie też oprogramowanie odpowiedzialne za bezpieczeństwo i szyfrowanie. Firma, która niemal zniknęła z rynku przekazując produkcję swoich urządzeń TLC ma szansę zaistnieć. DTEK70 ma bowiem zalety standardowego flagowca: szybki procesor i sporo pamięci RAM. Nie brakuje mu też wyróżniających go na tle konkurencji atutów. 

Nowe telefony BlackBerry mają wprawdzie Androida, ale jest to Android głęboko zmieniony przez Kanadyjczyków. Nie widać tego w warstwie wizualnej, ale BB niemal przepisało ten system by był jak najbezpieczniejszy. Dodatkowo dostosowało kilka swoich hitowych aplikacji, jak chociażby Hub, do Androida. Smartfon z fizyczną klawiaturą i Androidem może być tym, co wyróżni BB od tysięcy podobnych do siebie telefonów. Może też być ukłonem w stronę wiernych marce użytkowników oraz biznesu, który w pewnym momencie opuścił Kanadyjczyków.

- pisał w swojej analizie Kamil Mizera.

Konferencja BlackBerry rozpoczyna się dziś o godzinie 20. Tekst zostanie zaktualizowany o oficjalne dane i zdjęcia. 

Aktualizacja

Podczas konferencji BlackBerry nie zdradził w zasadzie żadnych istotnych szczegółów dotyczących nowego urządzenia. Jak zauważa Android Central twórcy telefonu nie podali nawet jego oficjalnej nazwy. Używali stosowanego przez media określenia Mercury. 

Jeden z portali miał okazję zrobić nowemu BlackBerry kilka zdjęć. DTEK70, jeśli taka jest faktyczna nazwa modelu, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Na więcej oficjalnych informacji będziemy musieli poczekać. Na pocieszenie mamy nieco dłuższy film prezentujący nowy model. 

 

 

Więcej o: