Grasz w Clash of Clans? Lepiej sprawdź swoje konto, bo forum Supercell zostało zhakowane

Clash of Clans to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych na Androida oraz iOS-a, w którą grają miliony ludzi na cały świecie. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, to koniecznie sprawdź swoje konto, gdyż forum Supercell zostało zhakowane.

Jak podaje serwis Motherboard, dane ponad miliona użytkowników forum Supercell, twórców Clash of Clans, zostały najprawdopodobniej wykradzione przez hakerów, którzy przejęli loginy, adresy e-mailowe, IP i hasła. Informację tę potwierdza sama firma, której dochodzenie wskazuje, że do włamu mogło dojść w okolicach września 2016 roku.

Supercell uspokaja jednak, że kradzież danych dotyczy tylko użytkowników forum, a dane kont w grach studia nie zostały przejęte. Jednocześnie sugeruje wszystkim swoim użytkownikom zmianę haseł. 

Choć konta w grze prawdopodobnie nie zostały przejęte, to Supercell zaleca zmianę haseł również w innych miejscach, w których zostały wykorzystane te same dane logowania, co na forum. Jeżeli więc ktoś rejestrował się na forum loginem i hasłem z konta w grze, to również to konto może być narażone. 

Clash of Clans to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych na Androida oraz iOS-a. Według raportu App Anne, tytuł znajdował się na 3 i 4 miejscu gier z największą miesięczną liczbą aktywnych użytkowników w 2016 roku w App Store i Google Play oraz na 2 miejscu w obu tych sklepach jeżeli chodzi o przychody. 

Więcej o: