To nie koniec zwolnień w Microsofcie. Kolejne 700 osób ma stracić pracę

Microsoft planuje kolejne cięcia kadrowe. Tym razem chodzi o 700 pracowników giganta z Redmond. Wszystkiemu winne smartfony?

W maju minionego roku Microsoft zapowiedział zwolnienie 1850 osób. W lipcu dowiedzieliśmy się z kolei o kolejnych zwolnieniach. Wtedy ogłoszono, że pracę straci następnych 2850 pracowników.

Wygląda na to, że firma z Redmond postanowiła rozpocząć zapowiedziany proces. Microsoft planuje zwolnienie w najbliższym czasie 700 osób. Oficjalne informacje na ten temat być może uda się poznać już niedługo.

Nieoficjalnie wiadomo, że zwolnienia mają dotyczyć wielu działów, nie obejmą jednak przejętego niedawno LinkedIna. Możemy się jednak domyślać, że odejdzie wielu pracowników działów związanych ze smartfonami. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Poprzednie zwolnienia w Microsofcie obejmowały głównie pracowników zatrudnionych w tym sektorze.

Microsoft Lumia 535Microsoft Lumia 535 Microsoft

Smartfony piętą achillesową Microsoftu?

Gigant z Redmond od dawna ma ogromne problemy z zachęceniem klientów do swoich telefonów. Przychody ze sprzedaży spadają nieubłaganie, a udział Windows Phone na rynku wynosi już poniżej jednego procenta.

Microsoft nie poradził sobie ze znacznie bardziej popularnym Androidem i iOS i wycofuje się z rynku konsumentów. Ma pozostać jednak w sektorze smartfonów biznesowych. Skupia się ostatnio także na rozwijaniu oprogramowania.

Może się wydawać, że 700 pracowników to bardzo dużo. Microsoft zatrudnia jednak łącznie prawie 115 tys. osób, a niektóre działy szukają nowych osób. Z drugiej strony, jeszcze w 2014 roku Microsoft miał ponad 128 tys. pracowników...

Więcej o: