Tegoroczny iPhone może być najbardziej przełomowym i najdroższym od lat. Cena sięgnie 7000 złotych?

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych doniesień tegoroczny model iPhone'a może być całkowitą rewolucją. Rewolucją, za którą użytkownikom przyjdzie zapłacić więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Czy możliwe, że granica 7000 zł zostanie przekroczona?

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień dotyczących kolejnego modelu iPhone'a. Urządzenie Apple zapowiada się przełomowo.

Według prognoz iPhone 8 będzie miał ekran OLED o przekątnej 5,8 cala. Optycznie bardziej powiększy go niemal całkowity brak ramek oraz wyeliminowanie fizycznych przycisków. "Home" ma być wbudowany w ekran, a pozostałe przyciski "wtopione" w obudowę. A i ona się zmieni. Ma być wykonana z kutej stali. 

Czytaj też: Oto superdrogi komputer Apple. Ma zastąpić tańszy model. 

Użytkowanie iPhone'a ma zrewolucjonizować również technologia 3D Sensing - rozpozna twarz właściciela i pozwoli korzystać z rozwiązań VR i AR.

Droga rewolucja

Najnowszy iPhone  ma być również drogi - mówi się o cenie większej niż 1000 dolarów. A to, po doliczeniu podatku VAT, sprawi, że w Polsce smartfon Apple w najdroższej wersji może kosztować grubo ponad 6000 zł. Cena może sięgnąć nawet okolic 7000 zł, ale w tej cenie Apple musiałby zaprezentować wersję 512GB. 

Cena iPhone'a 7 Plus w wersji 256GB w amerykańskim sklepie Apple.com wynosi 969 dol. Po przeliczeniu kursu daje to 3 915 zł. Cena w sklepie Apple.pl - 4 999,00 zł - jest nieco większa niż wynikałoby to z doliczenia podatku VAT. Możliwe, że nowy iPhone, nazywany przez media iPhonem 8 lub iPhonem X, zostanie wyceniony znacznie drożej. 

Według przewidywań analityków na rynku będą też dostępne tańsze wersje iPhone'a.

Więcej o:
Komentarze (130)
Tegoroczny iPhone może być najbardziej przełomowym i najdroższym od lat. Cena sięgnie 7000 złotych?
Zaloguj się
 • gaz-wegaz

  Oceniono 37 razy 27

  Nie oszaleli. Dobrze wiedzą, że idiotów na świecie nie brakuje, więc dlaczego ich nie golić z kasy?
  Brawo Apple!

 • kac

  Oceniono 31 razy 13

  To, że ktoś kupuje telefon za 7 tys. PLN dużo o nim mówi i bynajmniej nie to, że jest bogaty...

 • monoekann

  Oceniono 18 razy 8

  A zakład ze będzie bił rekordy sprzedaży? Dla tego targetu nie jest ważna cena, ani jakość. Liczy się logo i słowo 'najnowsze'. Wezmą kredyt/nadgodziny/dadzą dupy dwa razy więcej w miesiącu/oszczędzą na czymś innym i kupią ;-)

 • jacaja

  Oceniono 14 razy 6

  Ohoho! kuta stal, zapewne przez krasnoludów z Morii! No to cena jest śmiesznie niska. W artykule brak wzmianki o gadżecie, który Apple ma dodawać do każdego nowego telefonu, a mianowicie o piórku w du...pę.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 17 razy 5

  Niech i kosztuje 20 tysi. Najśmieszniejsze jest to, że wciąż jest tyle yełopow, którzy za niego tyle by zapłacili (pardon, których na niego stać).

 • Tomasz Kozłowski

  Oceniono 7 razy 5

  Nikt w Apple nie zwariował. To nabywca kreuje popyt, a więc i winduje ceny. Jak ktoś chce bulić za kawałek kwarcu i plastiku żeby sobie podzwonić... kto bogatemu zabroni.

 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 10 razy 4

  Jak dla mnie te srajfony mogą być nawet po100k zł. Ich nabywcy zapłacą każdą kwotę, bo dla nich nie są ważne właściwości tego produktu, tylko fakt, że kupują to od apple. To jest jak z wiarą katolicką - nie wytłumaczysz, że to bez sensu - wierzą i już

 • ryanmdusa

  Oceniono 5 razy 3

  Kupowałem I-Phony, mam ostatni, niestety po śmierci Steve Jobs technologia urządzenia i jakość oprogramowania uległy drastycznemu pogorszeniu. Obecnie I-Phone jest OK, ale mozna kupic lepsze urządzenie za polowe tej ceny.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 3

  Dochodzi do paradoksu - telefon 5,8' ma być droższy od telewizora 3D 55'! Śmiech na sali. Toż lepiej nosić ze sobą notebooka :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX