Nowa świetna funkcja trafi do Gmaila. Dzięki niej poczta Google stanie się dużo lepsza

Dobra wiadomość dla użytkowników Gmaila. Przy okazji konferencji Cloud Next odbywającej się w San Francisco, Google zapowiedziało uruchomienie wsparcia dla dodatkowych zewnętrznych rozszerzeń do swojej usługi pocztowej.

Już w tej chwili użytkownicy Gmaila mogą rozbudować funkcjonalność swojej poczty, ale zazwyczaj wymaga to instalacji odpowiedniego rozszerzenia do przeglądarki internetowej.

Google chce iść krok dalej i jeszcze w tym roku zaproponować głębszą integrację dodatkowych narzędzi i to zarówno z poziomu wersji webowej, jak i aplikacji mobilnej. Co ważne, deweloper takiego rozszerzenia nie będzie musiał tworzyć osobnych wersji dla każdej z platform.

Rozszerzenia do GmailaRozszerzenia do Gmaila fot. Google

Rozwiązanie będzie działać w oparciu o sklep G Suite Marketplace, gdzie już teraz znajdziemy rozszerzenia do Google Docs czy Google Drive. Na obecnym etapie nie wiadomo czy nowe dodatki obejmą również Inbox, czyli drugą usługę pocztową Google.

Google nie ukrywa, że o rozszerzeniach dla Gmaila początkowo myśli pod kątem użytkowników biznesowych. Docelowo, przypuszczalnie nawet bez płatnej subskrypcji pakietu G Suite będzie można z nich skorzystać. Ostatecznie o uprawnieniach do zainstalowania danego dodatku zdecyduje jego deweloper. Twórcy nowych rozszerzeń do Gmaila mogą już teraz zapisywać się do programu testów.

Czytaj też: Korzystasz z Gmaila? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Albo złą

Więcej o: