Gdzie jesteś i kiedy dotrzesz na miejsce? Na te pytania odpowie teraz Facebook Messenger

Wygląda na to, że nie tylko dzięki ostatniej aktualizacji Google Maps będziemy mogli się podzielić naszą lokalizacją za żywo ze znajomymi. Podobne rozwiązanie wdrażane jest właśnie globalnie w komunikatorze Facebook Messenger.

Wspomniana nowość niedługo pojawi się w Facebook Messengerze dla posiadaczy smartfonów z Androidem oraz iOS. Możliwe będzie dzielenie się aktualnym położeniem z pojedynczym użytkownikiem lub grupą. Udostępnianie lokalizacji będzie trwać do 60 minut i w dowolnym momencie da się je wyłączyć. O czasie udostępniania ma informować odpowiedni wskaźnik na mapie.

Przy okazji nasi znajomi lub rodzina będą mogli śledzić nasze przemieszczanie się na mapie w czasie rzeczywistym i otrzymają informację o przewidywanym czasie dotarcia na miejsce (podobnie jak w przypadku rozwiązania zastosowanego niedawno w Google Maps).

Facebook Messenger - udostępnianie położenia na żywoFacebook Messenger - udostępnianie położenia na żywo fot. newsroom.fb.com

Oczywiście śledzenie naszego położenia jest całkowicie opcjonalne, podobnie jak dostępne dotychczas w Facebook Messengerze udostępnianie stałej lokalizacji lub punktu w okolicy na mapie.

Warto wspomnieć, że Facebook po fazie testów zdecydował się od razu na globalne wdrożenie nowej funkcji, podczas gdy rozwiązanie oferowane przez Google jest póki co dostępne wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Daty wdrożenia w innych rejonach świata na razie nie znamy.

Czytaj więcej: Nadal korzystasz ze smartfona z tym systemem? Stracisz dostęp do Facebook Messengera

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o: