Tak może wyglądać LG V30. Jeśli to prawda, użytkownicy będą zachwyceni

LG ma w planach wypuszczenie kolejnego wcielenia smartfonu z serii V tuż po wakacjach. Tymczasem grafiki koncepcyjne jakie udostępnił na Twitterze Evan Blass wskazują na istnienie pewnej ciekawej funkcji w V30, która może okazać się prawdziwym hitem i mocnym wyróżnikiem tego modelu.

LG V30 może mieć dwa ekrany, ale ich umieszczenie będzie jednak dalekie od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie modele. Rozwiązanie przypomina nieco smartfon BlackBerry Priv, w którym spod dotykowego ekranu wysuwała się sprzętowa klawiatura.

Tutaj jej miejsce ma zajmować właśnie wspomniany wcześniej drugi ekran. Rendery umieszczone na Twitterze przez Evana Blassa (tzw. evleaks) wskazują kilka możliwych zastosowań.

Oczywiście należy pamiętać, że mamy do czynienia z grafikami koncepcyjnymi, które nie dają pewności, czy faktycznie LG V30 finalnie będzie tak wyglądać.

Według wcześniejszych doniesień ze strony The Korea Herald, w V30 LG przypuszczalnie zdecyduje się na ekran OLED w miejsce LCD. Tą samą drogą pójdzie najprawdopodobniej G7, czyli kolejne wcielenie koreańskiego flagowca. Jak przystało na smartfon z serii premium możemy ponownie liczyć na wyśrubowaną specyfikację techniczną i masę zaawansowanych funkcji.

Czytaj też: LG V20 już oficjalnie - podwójny ekran, podwójny aparat, wymienna bateria. I to we flagowcu

Pierwszy smartfon LG z ekranem OLED pojawił się już w 2011 roku za sprawą modelu Optimus Sol. Zapoczątkowany przez niego trend kontynuował zagięty LG Flex z 2013 roku. Żaden z nich nie był jednak w stanie podbić rynku w satysfakcjonującym dla Koreańczyków stopniu. Dla porównania, niemal 70 proc. smartfonów Samsunga dysponuje matrycami OLED.

Więcej o: