Tesla Model 3 na ostatniej prostej. Elon Musk zdradza, kiedy nowe auto trafi w ręce klientów

Wiele wskazuje na to, że pierwsi klienci będą mogli się cieszyć nowym autem elektrycznym od Tesli już pod koniec tego miesiąca. Szczegółami podzielił się sam Elon Musk za pośrednictwem swojej ulubionej platformy, czyli Twittera.

Przypuszczalnie jeszcze w tym tygodniu nastąpi oficjalna prezentacja egzemplarza produkcyjnego Tesli Model 3. Pierwsza partia 30 aut zostanie uroczyście przekazana w ręce klientów już 28 lipca. Tak przynajmniej wynika z zapewnień Elona Muska na Twitterze. Auto przeszło pomyślnie wszystkie testy i otrzymało niezbędne zgody regulacyjne dwa tygodnie przed planowanym terminem.

Jak zapewnia Musk, miesięczna produkcja Tesli Model 3 będzie rosnąć wykładniczo, aby osiągnąć poziom 20 tys. egzemplarzy w grudniu. Auto jest nieco mniejszym i tańszym odpowiednikiem Modelu S. W podstawowej wersji wyceniono je na 35 tys. dol. Zainteresowanie rynku wydaje się dość spore. Zamówienia złożone na Teslę Model 3 przekroczyły już poziom 400 tys. egzemplarzy.

Bazowa konfiguracja Tesli Model 3 przejedzie do 350 km na jednym ładowaniu. Pod względem osiągów nie ma co liczyć na rekordy. Od 0 do 60 mil na godzinę (96,6 km/h) pojazd rozpędza się w 5,6 sekundy. Mocniejszy wariant osiągnie tę prędkość w niecałe 4 sekundy. Wiadomo już, że Tesla Model 3 nie pomieści znanych z P100D pojemniejszych akumulatorów 100 kWh. Nie pozwala na to zbyt wąski rozstaw osi pojazdu.

Czytaj też: Muzyczny serwis streamingowy od Tesli? Spotify i Apple Music mogą mieć wkrótce nowego konkurenta

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o: