iPhone'a 8 odblokujesz po zeskanowaniu twarzy. Obecność nowej funkcji coraz bardziej prawdopodobna

O technologii skanowania twarzy użytkownika w iPhonie 8 spekuluje się już od pewnego czasu. Kolejnego dowodu na potwierdzenie istnienia takiego rozwiązania dostarcza pewien deweloper. Kluczem do zagadki okazuje się zawartość najnowszego oprogramowania systemowego dla inteligentnego głośnika HomePod.

Na swoim koncie na Twitterze deweloper Steve Troughton-Smith opublikował kawałek kodu źródłowego najnowszego oprogramowania systemowego dla inteligentnego głośnika Apple HomePod, w którym pojawia się wzmianka o systemie rozpoznawania twarzy ("BKFaceDetect"). Skrót BK może w tym wypadku oznaczać BiometricKit, czyli zestaw biometryczny.

W kodzie źródłowym pojawiają się również wzmianki o samej podczerwieni, która ma umożliwiać skanowanie twarzy użytkownika niezależnie od oświetlenia (zarówno w dzień, jak i po zmroku). Z oczywistych względów zastosowanie standardowej kamery do skanowania twarzy okazałoby się w takim przypadku niewystarczające. Co ciekawe, powyższe doniesienia potwierdza również inny deweloper iOS, Guilherme Rambo.

Nie jest jeszcze do końca jasne, czy nowe rozwiązanie całkowicie zastąpi dotychczasowe TouchID, czyli wprowadzoną w iPhonie 5S w 2013 roku identyfikację użytkownika za pomocą odcisku palca. Uważane za dużo bezpieczniejsze od skanera linii papilarnych rozpoznawanie twarzy użytkownika ma ku temu spore szanse.

Czytaj też: Trzy nowe doniesienia o iPhonie 8. Będzie najdroższy w historii. To świetna wiadomość. I jeszcze ten kolor

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o: