Nowego Windowsa 10 S może przetestować niemal każdy za darmo. Jest tylko jeden warunek

Microsoft udostępnił swój najnowszy system operacyjny publicznie. Teraz może przetestować go niemal każdy, kto ma jedną z innych obsługiwanych wersji Windowsa 10.

Najnowszy system operacyjny od Microsoftu zadebiutował wraz z komputerem Surface Laptop w maju tego roku. Ceny tego sprzętu do najniższych nie należą, a brakowało możliwości przetestowania systemu na dowolnym komputerze.

Aż do teraz. Microsoft postanowił bowiem udostępnić system publicznie. Można więc go testować za darmo przez 10 dni. Testy z założenia przeznaczone są dla sektora edukacyjnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainstalować Windowsa 10 S na własnym komputerze.

Jedynym warunkiem jest posiadanie licencji na Windowsa 10 Pro, Windowsa 10 Pro Education, Windowsa 10 Education lub Windowsa 10 Enterprise. Nieobsługiwana jest jedynie wersja Home.

System z literą S w nazwie przeznaczony jest głównie dla szkół. Współpracować ma jednak świetnie także ze starszymi lub mało wydajnymi komputerami. Ma być także znacznie bezpieczniejszy.

Wszystko przez to, że od tradycyjnej wersji "okienek" różni go coś niezwykle istotnego: możliwość instalowania tylko tych aplikacji, które znajdują się w oficjalnym sklepie Microsoftu.

Na komputerze z Windowsem 10 S brakuje więc wielu istotnych aplikacji, np. przeglądarki Google Chrome. Użytkownicy są więc skazani na korzystanie z Microsoft Edge.

Osoby, które chcą przetestować nowy system mogą skorzystać z instalatora na stronie producenta. Firma ostrzega jednak, że podczas tego procesu można stracić dane aplikacji spoza Sklepu Microsoftu. Niektóre sterowniki również mogą być niekompatybilne z okrojonymi "okienkami".

...

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o: