Apple Watch 3 zaprezentowany. Zadzwonisz z niego jak z iPhone'a bez dodatkowej karty SIM

Robert Kędzierski
Na dzisiejszej konferencji Apple pokazał nową generację swoich inteligentnych zegarków. Apple Watch 3 to nowe funkcje w dobrze wszystkim znanym opakowaniu.

Apple zaprezentował dziś Apple Watch 3 - kolejną wersję swojego inteligentnego zegarka.

Prezentację nowego modelu Tim Cook rozpoczął od informacji, że Apple Watch jest zegarkiem numer jeden na świecie  - wyprzedził ikonę, jaką jest Rolex. Szef Apple podkreślił też, że 97 proc. użytkowników inteligentnego zegarka jest zadowolonych ze swojego produktu. 

Apple Watch 3 w końcu będzie bardziej samodzielny

Apple Watch 3 nareszcie umożliwi nawiązywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości SMS.

Apple Watch umożliwia rozmowyApple Watch umożliwia rozmowy Fot. Apple

Najbardziej interesujący i innowacyjny jest jednak sposób, w jaki działa nowa funkcja. Wyświetlacz Apple Watch 3 jest jednocześnie anteną.

Ekran Apple Watch 3 to jego antenaEkran Apple Watch 3 to jego antena Fot. Apple

Wewnątrz urządzenia znajdziemy także nowy układ spełniający rolę karty SIM (eSIM).  Użytkownik nie musi używać nowego numeru telefonu - połączy się za pomocą numeru przypisanego do karty SIM w iPhonie. 

Znacznie szybszy i potrafiący mówić

Apple Watch 3 wyposażono w nowy dwurdzeniowy procesor, który ma być 70 proc. bardziej wydajny, niż poprzednia generacja. Siri ma być dzięki temu szybsza niż kiedykolwiek i będzie mogła przemawiać do użytkownika ludzkim głosem tak, jak na iPhonie. Apple Watch 3 wyposażono też w o 85 proc. szybsze i bardziej energooszczędne WiFi

Nowe funkcje i usprawnienia

Nowy zegarek obsługuje lepiej aplikacje takie, jak WeChat czy mapy. Pozwoli też na streaming muzyki za pomocą aplikacji Apple Music - zegarek pozwoli na dostęp do bazy 40 milionów utworów. 

Apple spory nacisk położył na zdrowie. Apple Watch 3 potrafi w znacznie bardziej zaawansowany sposób mierzyć aktywność serca. Jest w stanie nawet wykryć arytmię. Nowy, udoskonalony sensor pozwala też monitorować aktywność serca całą dobę i wykrywać jego nieuzasadnioną, podwyższoną aktywność.

Apple Watch 3Apple Watch 3 Fot. Apple

Cały dzień na baterii

Apple deklaruje też, że zegarek Apple Watch będzie działał 18 godzin na jednym naładowaniu. Warto przypomnieć, że pierwsze inteligentne zegarki z trudem wytrzymywały kilka godzin. 

Czytaj też: Jak Apple zdominowało rynek smartwatchy

WatchOS 4

Apple Watch 3 działa na nowym systemie - WatchOS 4. Wyposażono go w szereg nowych funkcji, m.in. FaceTime. Jednym z najistotniejszych elementów nowego systemu jest odświeżona aplikacja Music App oraz ulepszona aplikacja do ćwiczeń.

Apple Watch 3Apple Watch 3 Fot. Apple


 Apple Watch 3 ma być dostępny w nowym kolorze - blush gold (rumiane złoto). 

Dostępność i ceny

Zegarki Apple Watch będą dostępne w cenie 329 dol. w wersji standardowej i 399 dol w wersji z modułem komórkowym. Ta wersja urządzenia nie będzie jednak dostępna wszędzie - z obecnych deklaracji Apple wynika, że nie trafi do Polski. Apple Watch 3 ma być dostępny od 22 września. 

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: