Jaka będzie najnowsza konsola do gier od Atari? Producent ujawnia nieco danych technicznych i cenę

Wiemy już nieco więcej o Ataribox, tajemniczej konsoli do gier, którą zapowiedziano kilka miesięcy temu. Producent podzielił się kilkoma szczegółami odnośnie konstrukcji samego sprzętu oraz ceny.

W obszernym wywiadzie dla serwisu GamesBeat, Feargal Mac, twórca i jednocześnie zarządzający projektem Ataribox ujawnił, że zbiórka na sfinansowanie produkcji sprzętu rozpocznie się lada moment w serwisie crowdfundingowym IndieGoGo. Pod względem wzornictwa (drewniane wstawki) widać wyraźny hołd dla kultowej konsoli Atari 2600 z 1977 roku.

 

Premierę konsoli Ataribox przewidziano na wiosnę przyszłego roku. Będzie można na niej uruchomić wiele starych gier z katalogu Atari. Sprzęt będzie także w stanie obsłużyć wiele współczesnych niezależnych tytułów (przykładowo Minecrafta czy Terrarię).

Czytaj też: Najwydajniejsza konsola na świecie wchodzi do Polski. Znamy cenę

Ataribox ma mieć na pokładzie specjalną wersję procesora AMD z układem graficznym Radeon. Będzie pracować pod kontrolą Linuksa z nakładką graficzną przystosowaną do obsługi z poziomu telewizora. Jak podkreśla twórca projektu na konsoli uruchomimy średnio wymagające gry z peceta, odtworzymy wideo i muzykę, uruchomimy aplikacje, a nawet będziemy mogli używać jej do przeglądania internetu i streamowania swojej rozgrywki.

Cena końcowa Ataribox ma się mieścić w przedziale od 250 do 300 dolarów.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o: