Nowa wersja Nokii 3310 dostała technologię sprzed 15 lat. Telefon będzie jeszcze droższy

HMD Global właśnie zaprezentował nowe urządzenie - Nokię 3310 3G. To nowa wersja odświeżonej edycji legendarnego telefonu, w którym dodano m.in. obsługę 3G. Są też dwie zmiany na minus.

HMD Global podbiło ostatnie targi MWC w Barcelonie prezentując zupełnie odświeżoną edycję legendarnego modelu Nokia 3310. Pierwsze okrzyki zachwytów ucichły jednak po kilku chwilach spędzonych z telefonem i po ogłoszeniu polskiej ceny urządzenia.

Po kilku miesiącach HMD Global odświeżyło nową-starą Nokię 3310 wprowadzając kilka zmian. Największą z nich jest dodanie moduł 3G, zamiast obecnego wcześniej 2G.

Zadziwiające nie jest jednak to, że producent zdecydował się wypuścić pierwszą wersję Nokii 3310 z poprzednim modułem 2G i naprawić swój błąd dopiero w kolejnej edycji urządzenia.

Specyfikacja Nokia 3310 3GSpecyfikacja Nokia 3310 3G fot. screen ze strony internetowej www.nokia.com

3G dostępne było w wielu komórkach już od kilkunastu lat. Pierwszy na świecie telefon obsługujący tę technologię (Nokia 6650) został pokazany pod koniec września 2002 roku!

Przy okazji odświeżono dwie wersje kolorystyczne (Azure i Charcoal) i dodano nieco przestrzeni na dane (zamiast 16 są 64 MB). Producent zdecydował się na delikatne poprawienie rozstawienia przycisków, które ma ułatwić korzystanie z klawiatury.

Co zadziwiające HMD Global okroiło najnowszą Nokię 3310 z modułu Bluetooth 3.0. Zamiast niego pojawiła się starsza wersja 2.1 (najnowsza to 5.0).

Nie przeszkodziło to jednak producentowi na dodatkowe podwyższenie ceny komórki z 49 euro (w polskich sklepach 250-270 zł) do 69 euro. Nad Wisłą cena Nokii z 3G wyniesie więc prawdopodobnie ok. 350 zł.

Czy siła sentymentu wystarczy, aby przekonać do siebie klientów? Proste komórki możemy przecież dziś kupić nawet w cenie poniżej 100 zł.

---

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Więcej o: