WhatsApp dostanie nową funkcję, dzięki której podzielisz się lokalizacją w czasie rzeczywistym

Kamil Mizera
Kolejna funkcja znana z Facebook Messengera ląduje na WhatsAppie. Kilka dni po tym, jak podobne rozwiązanie wprowadził Telegram, WhatsApp ogłosił, że wprowadza transmisję lokalizacji.

Od dawna na WhatsAppie można dzielić się swoim położeniem ze znajomymi. Jednak teraz komunikator zaoferuje jego transmisję w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, nawet jeżeli przemieszczamy się, osoba, której wyślemy lokalizację, będzie wiedziała przez cały czas, w którym miejscu się znajdujemy.

Nową funkcję już wkrótce znajdziecie w załącznikach, pod ikoną "Położenie". Po jej uruchomieniu pojawi się funkcja: "Zacznij transmisję położenia". Będziecie mogli wybrać, jak długo chcecie prowadzić taką transmisję. Może to być 20 minut, może być godzina. Transmisja może trwać nawet do 8 godzin

WhatsApp transmisja położeniaWhatsApp transmisja położenia Whatsapp.com

Oczywiście, jak twierdzi WhatsApp, funkcja ta jest w pełni zaszyfrowana, więc osoby dbające o swoją prywatność i bezpieczeństwo danych mogą czuć się uspokojone. Transmisja położenia będzie dostępna zarówno w indywidualnych czatach, jak i grupowych. W przypadku tych drugich, jeżeli więcej niż jedna osobą będzie transmitować swoje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie.

Nowa funkcja ma trafić do użytkowników WhatsAppa w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie ona dostępna zarówno na Androida, jak i na iOS-a.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Korzysta z niego blisko 1,2 mld użytkowników. Wysyłają oni blisko 55 mld wiadomości i 4,5 mld zdjęć każdego dnia. Oprócz wersji konsumenckiej firma przygotowuje również aplikację dla firm, która ma nazywać się WhatsApp Business

Więcej o: