Założony w 2008 roku pod nazwą Good Old Games serwis skupiał się początkowo wyłącznie na starych grach komputerowych. Z czasem jednak asortyment zaczął się wzbogacać o nowsze produkcje i to nie tylko dla użytkowników Windows, lecz również Mac OS oraz Linuksa.
Obecnie w bibliotece GOG.com znajduje się ponad 2150 pozycji, wśród których znajdziemy nie tylko gry, ale również sekcję filmową związaną z tematyką gamingu.
Tym co wyróżnia GOG.com na tle konkurencji jest brak zabezpieczeń DRM. Oznacza to, że każda gra kupiona na tej platformie jest całkowicie naszą własnością. Możemy w nią grać nawet bez aktywnego połączenia z internetem. GOG.com ma również własną aplikację (GOG Galaxy), która usprawnia zarządzanie swoim kontem i daje dostęp do szeregu dodatkowych funkcji.
Może to wyglądać dziwnie, że należący do CD Projektu serwis dopiero teraz doczekał się polskiej wersji językowej. Warto jednak pamiętać, że od samego początku GOG.com był projektowany jako platforma o globalnym zasięgu. Podstawowym językiem w serwisie był angielski. Dopiero stopniowo usługa otwierała się na kolejne rynki. Obecnie jest dostępna w ponad 180 krajach na całym świecie, a tylko w tym roku udało się wejść na bardzo duży rynek chiński.
Katalog sklepu zawiera już ponad 400 gier z polską wersją językową (zarówno starych, jak i nowszych). Do każdej gry zazwyczaj otrzymujemy bogaty pakiet bonusów (tapety, przewodniki, instrukcje, ścieżki dźwiękowe). Oczywiście możemy również liczyć na lokalne wsparcie użytkownika w języku polskim. GOG.com nie zapomina o polskich deweloperach - już teraz ponad 70 tytułów to produkcje rodzimych studiów.
Z okazji uruchomienia polskiej wersji GOG.com wprowadzony zostaje nowy próg cenowy dla gier (9,99 zł), a użytkownicy mogą za darmo pobrać 4 gry: Stronghold HD, A.D. 2044, Skaut Kwatermaster oraz Sołtys. Promocja obowiązuje do do 26 października, do godziny 13:59.