Tesla uruchamia największą stację ładowania samochodów na świecie. Tak w przyszłości będziesz "tankował"

Robert Kędzierski
Tesla uruchomiła w Chinach największą na świecie stację pozwalającą ładować samochody elektryczne. Wiemy już jak będziemy "tankować" w dalekiej przyszłości.

W Szanghaju otwarto największą na świecie, liczącą 50 stanowisk stację ładowania samochodów elektrycznych Supercharger. W ten sposób Tesla robi kolejny krok, by spełnić swoją obietnicę, którą jest stworzenie 10 tys. stacji ładowania na całym świecie. W tej chwili jest ich niewiele ponad tysiąc, a łączna ilość ładowarek do samochodów przekracza 7300 jednostek.

Uruchomienie stacji w Szanghaju jest też dowodem na to, że Tesla może planować rozszerzyć swój profil działalności. Chce bowiem wybudować większe punkty sprzedaży - "Mega Supercharger", gdzie będzie prowadzona normalna sprzedaż detaliczna. Tak jak na stacjach benzynowych.  

Czytaj też: W niedalekiej przyszłości elektryczne samochody będą normą. Jak będzie wyglądał wtedy nasz świat. 

Stacje Supercharger w Europie, w tym w PolsceStacje Supercharger w Europie, w tym w Polsce Fot. Tesla

Stacji musi przybywać

Tesla musi zwiększyć instalację stacji ładowania, bo w nadchodzących kwartałach znacząco przybędzie jej samochodów poruszających się po drogach. Ostatnie informacje nie są co prawda optymistyczne, bo Tesla nie wyrabia się z produkcją. Za nieco ponad rok Tesla ma produkować tygodniowo aż 10 tysięcy Modeli 3. W Polsce z trzech istniejących punktów sieć ma się zwiększyć do ośmiu.

Więcej o: