Na ten smartfon Nokii czeka duża część użytkowników. Zadebiutuje w marcu i będzie mieć Androida Go

Nie da się ukryć, że flagowe smartfony pozostają w zasięgu stosunkowo niewielkiego grona najzamożniejszych użytkowników, a większości z nas w zupełności wystarczy średnia lub najniższa półka. To z myślą o nich powstaje Nokia 1.

Program Android Go ogłoszony przez Google w maju spotkał się ze sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony użytkowników, jak i samych producentów. Jednym z pierwszych owoców inicjatywy może być Nokia 1, niskobudżetowy smartfon od HMD Global, które premierę wyznaczono rzekomo na marzec przyszłego roku.

Android Go będzie odchudzoną wersją Androida 8.0 Oreo, zatem najnowszej mobilnej platformy Google, przystosowaną dla najsłabszych smartfonów na rynku. Do swobodnej pracy ma wystarczyć raptem 1 GB pamięci operacyjnej RAM. I właśnie tak skromną specyfikację techniczną będzie mieć Nokia 1. Do tego dostaniemy 8 GB miejsca na dane.

Czytaj też: Tajemniczy telefon od Nokii otrzymał certyfikację. Źródło przecieku sugeruje obecność dawno niewidzianej funkcji

Ekran Nokii 1 będzie mieć rozdzielczość 720p (1280 x 720 pikseli), zatem daleko odbiegającą od obecnych standardów. Nie możemy jednak zapominać, że smartfon będzie przeznaczony w pierwszej kolejności dla rynków rozwijających się. O tym świadczyć może również jego niska cena - zaledwie 80 euro.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: