Apple daje szansę na znacznie tańszą wymianę baterii w iPhonie. Dlaczego warto skorzystać?

Robert Kędzierski
Oficjalny partner serwisowy Apple w Polsce opublikował nowy cennik wymiany baterii w iPhone'ach. Najciekawsze jest to, że na spowalnianiu starszych iPhone'ów skorzystają również właściciele tych nowszych. Drugiej takiej okazji nie będzie.

Jak informowaliśmy Apple przyznał, że celowo spowalniał taktowanie procesora w niektórych egzemplarzach iPhone'ów. Robił to, jak twierdzi, by rozwiązać problem z nagłym wyłączaniem się urządzeń.

Po medialnej burzy gigant zmienił front. Przeprosił za swoje zachowanie i ogłosił, że pogwarancyjna wymiana akumulatora będzie znacznie tańsza.

Czytaj: Kult Apple trwa w najlepsze - kolejne rekordy w wynikach kwartalnych. 

Firma iSpot, oficjalny partner serwisowy Apple, opublikowała nowy cennik. Pogwarancyjna wymiana baterii w urządzeniach iPhone dla modeli iPhone SE, 6/6s/7, iPhone 6/6s/7 Plus będzie kosztować 149 zamiast 349 zł. W starszych iPhone'ach (5/5c/5s) cena pozostaje bez zmian - wyniesie 349 zł. 

Wymiana niezależnie od stanu baterii

Z promocji warto skorzystać. Spowalnianie dotyczyło bowiem tylko niektórych urządzeń, ale wymienić baterię w niższej cenie mogą również użytkownicy iPhone'a 7, a więc stosunkowo nowego modelu. Jak donosi francuski portal iGeneration wymiana odbędzie się bez względu na kondycję akumulatora. Jest to więc dobra okazja, by za niską cenę, korzystając z autoryzowanego serwisu, znacząco "odmłodzić" iPhone'a. 

W USA użytkownicy modeli iPhone 6 i nowszym mogą w ramach uruchomionego właśnie programu wymienić baterię w smartfonie w obniżonej cenie, która wynosi 29 zamiast 79 dol. 

Użytkownicy iPhone'a 6s muszą pamiętać o tym, że Apple ogłosił pod koniec zeszłego roku program wymiany baterii w części urządzeń. Chodzi o partię wyprodukowaną pomiędzy wrześniem a październikiem 2015. 

Właściciele innych urządzeń giganta z Cupertino powinni na bieżąco obserwować strony iSpot i Apple. Co kilka-kilkanaście miesięcy pojawiają się bowiem nowe programy wymiany wadliwie działającego sprzętu. 

***

Więcej o: