Microsoft się nie poddaje. Znów chce przekonać użytkowników, że Edge jest lepszy od konkurencji

Microsoft nie chce uznać wyższości konkurentów i ciągle przekonuje, że to jego przeglądarka jest lepsza. Tymczasem wykresy popularności pokazują, że Edge ma się bardzo kiepsko.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft Edge to spora porażka amerykańskiego przedsiębiorstwa. Miała być to szybka, bezpieczna i nowoczesna przeglądarka przeznaczona na urządzenia z Windows 10 i być może taka jest. Problem w tym, że mało kto chce się o tym przekonać.

Microsoft od dawna robi więc wszystko co może, aby namówić użytkowników do swojego produktu. Wygląda na to, że reklamy i porównania z programami konkurencji na niewiele się zdają. Firma jednak się nie poddaje i tym razem znów pokazuje, która przeglądarka jest najlepsza dla naszych laptopów.

Na kanale na YouTube przedsiębiorstwo opublikowało nowe filmy, w których Edge staje w szranki z dwoma najpopularniejszymi przeglądarkami na rynku - Google Chrome i Mozilla Firefox.

Każdy z programów został zainstalowany na laptopie Surface Book o identycznej specyfikacji. Na urządzeniach został odtworzony ten sam film, który miał sprawdzić apetyt na prąd każdej z przeglądarek.

 

Z eksperymentu Microsoftu wynika, że jako pierwszy wykorzystał całą energię akumulatora Firefox, bo po niecałych 10 godzinach. 3,5 godziny więcej wytrzymał Chrome, jednak (jak łatwo się domyśleć) zwyciężył Edge z wynikiem 16 godzin i 8,5 minuty.

Przy okazji Microsoft nie zapomniał też pochwalić się tym, że Edge jest do 48 proc. szybszy i blokuje 18 proc. więcej niebezpiecznych stron internetowych niż Chrome.

 

Mała "wojenka" między Microsoftem i Google trwa więc w najlepsze. Ostatnio Google opublikowało w Sklepie Windows skrót do swojej przeglądarki, który jednak bardzo szybko został usunięty.

Nic nie wskazuje jednak na to, żeby udziały Microsoft Edge w rynku szybko się poprawiły. Zdaniem producenta przeglądarka ma się całkiem nieźle, jednak analizy firmy (m.in.) Net Applications mówią co innego. Wynika z nich, że udział Edge to nieco ponad 10 proc., a niemal połowę ruchu generują boty.

Net Market Share jest dla Microsoftu jeszcze mniej łaskawy. Zdaniem tej firmy badawczej, w grudniu 2017 r. Edge odpowiadał za jedyne 4,61 proc. ruchu w sieci.

Liderem był oczywiście Google Chrome z wynikiem 60,57 proc., a za nim Internet Explorer (12,36 proc.) i Firefox (11,02 proc.). Wśród przeglądarek na smartfony Chrome trzyma w rękach 61,35 proc., a Edge notował jedynie 0,1 proc. udziałów.

---

Więcej o: