Ten kultowy tytuł kojarzy chyba każdy gracz. Teraz GOG.com udostępnia go zupełnie za darmo

Daniel Maikowski
Serwis GOG.com przygotował dla graczy noworoczną niespodziankę. Przez kilkadziesiąt godzin gra "Carmageddon TDR 2000" jest dostępna zupełnie za darmo. Wystarczy dodać ją do swojej biblioteki.

Producenci gier i dystrybutorzy w ostatnim czasie zdecydowanie rozpieszczają graczy. Całkiem niedawno informowaliśmy o promocji Ubisoftu, który udostępnił za darmo gry "Assassin's Creed IV: Black Flag" oraz "Watch_Dogs".

Zobacz też: Oto kultowe gry, które podbiły nasze serca

Teraz do graczy uśmiechnął się serwis GOG.com, czyli stworzona przez polski CD Projekt RED cyfrowa platforma dystrybucji gier. Na GOG.com zawitała właśnie seria gier Carmageddon, którą zna chyba każdy gracz wychowany w latach 80-tych i 90-tych.

Z tej okazji serwis postanowił udostępnić jedną z części tej kultowej serii za darmo. Konkretnie chodzi o wydany w 2000 r. "Carmageddon TDR 2000". Aby pobrać grę wystarczy stworzyć konto w serwisie i dodać ją do swojej biblioteki. Oczywiście, tak jak pozostałe tytuły, w ofercie GOG, gra nie posiada uciążliwych zabezpieczeń DRM.

 

Promocja jest ograniczona czasowo i potrwa do 20 stycznia (sobota) do godz. 15.

Oprócz "TDR 2000" w serwisie pojawiły się też pozostałe odsłony serii ("Max Pack",  "Carpocalypse Now", a także "Max Damage") , za które trzeba już jednak zapłacić.

Carmageddon to "osobliwa" gra wyścigowa. Gdy tytuł debiutował w 1997 r., to nie miał łatwego życia, a i dziś może być postrzegany jako dość kontrowersyjny. Nic dziwnego, skoro istotą rozgrywki jest... rozjeżdżanie wszystkiego, co spotkamy na drodze.

Powodem wysokiej grywalności serii była m.in. świetna ścieżka dźwiękowa i doskonały - jak na tamte czasy - system zniszczeń. Nasz bolid można było uszkodzić na wiele sposobów, a za sprawą zarobionych w wyścigach pieniędzy wyposażać w mordercze modyfikacje. Nie musimy wspominać, że gra jest przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: