Takiego smartfonu jeszcze nie było. Wyniki pierwszych testów w popularnym benchmarku przebijają sufit

Huawei nie daje nam odetchnąć po niedawnej premierze flagowych smartfonów P20 oraz P20 Pro. Chińczycy pracują już nad następcą telefonu Mate 10. Wyniki pierwszych testów Mate 20 w popularnym benchmarku AnTuTu przyprawiają o zawrót głowy.

Huawei P20 i P20 Pro pracują pod kontrolą chipsetu HiSilicon Kirin 970. Dokładnie taki sam układ znajduje się w zaprezentowanych w październiku ubiegłego roku smartfonach Mate 10 oraz Mate 10 Pro. Od pewnego czasu w sieci krążą spekulacje o nowym procesorze, nad którym pracują Chińczycy - Kirin 980. To właśnie on miałby znaleźć się na pokładzie smartfonu Mate 20.

Wynik osiągnięty przez Huawei Mate 20 z procesorem Kirin 980 w AnTuTu 7Wynik osiągnięty przez Huawei Mate 20 z procesorem Kirin 980 w AnTuTu 7 fot. cnmo.com (zrzut ekranu)

Na razie nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej samego chipsetu, ale pierwsze wyniki testów, które wyszły na światło dzienne za sprawą popularnego benchmarku AnTuTu 7 mogą potwierdzać, że będziemy mieć do czynienia z nie lada 'potworem'. Po raz pierwszy w historii udało się bowiem przebić symboliczną granicę 300 tys. punktów. Skok wydajności względem poprzednika jest gigantyczny.

Czytaj też: Huawei P20 i P20 Pro. Chińczycy podnoszą poprzeczkę. Te smartfony z pewnością namieszają na rynku [PIERWSZE WRAŻENIA]

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Kirin 980 może być zbudowany w oparciu o architekturę TSMC (7 nm). Przypuszczalnie będzie mieć na pokładzie wysoko wydajne rdzenie Cortex-A75 oraz układ graficzny nowej generacji. Przed nami jeszcze przynajmniej kilka miesięcy oczekiwania na premierę smartfonu Huawei Mate 20. Zwyczajowo nowe modele z tej serii Chińczycy pokazują jesienią.

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o: