Facebook nie zapomniał o WhatsAppie. Serwis wprowadza ciekawe nowości

WhatsApp, popularny komunikator internetowy, dostanie funkcję grupowych rozmów wideo. Ale to nie jedyna nowość, z której ucieszą się jego użytkownicy.

Tegoroczną konferencję F8 zdominowała przede wszystkim funkcja randkowa na Facebookukompletnie odświeżony Messenger. Mark Zuckerberg nie zapomniał jednak o swoim drugim komunikatorze, czyli WhatsAppie.

Grupowe rozmowy wideo

Pierwsza i najważniejsza nowość to wprowadzenie grupowych rozmów wideo do WhatsAppa. Niestety jak na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na ten temat.

Facebook chwali się, że rozmowy wideo są na WhatsAppie niezwykle popularne, stąd poszerzenie funkcji o grupowe połączania. Jak zdradziła prowadząca konferencję Mubarik Imam, komunikator ma już 450 mln użytkowników, którzy rozmawiają za jego pośrednictwem przez aż 2 mld minut dziennie.

Funkcja grupowych rozmów wideo ma pojawić się u użytkowników w najbliższych miesiącach i pozwoli na połączenie ze sobą maksymalnie 4 osób.

Konferencja F8, nowości w WhatsAppieKonferencja F8, nowości w WhatsAppie fot. Facebook

Naklejki i funkcje dla biznesu

WhatsApp śladem m.in. Messengera wprowadzi również obsługę naklejek. Funkcja również ma pojawić się "wkrótce".

Warto przypomnieć również, że WhatsApp dopiero co udostępnił nową aplikację dla użytkowników biznesowych. Jest ona już w Google Play i umożliwia m.in. tagowanie kontaktów, wprowadza szybkie i automatyczne odpowiedzi oraz daje dostęp do przydatnych statystyk.

Czytaj też: Facebook podnosi ograniczenia wiekowe dla użytkowników WhatsAppa. Będzie blokował konta

---

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: