Apple odda 240 zł niektórym właścicielom iPhone'ów. Pieniądze same do nich wrócą

Apple ogłosił właśnie, że niektórzy użytkownicy iPhone'ów otrzymają zwrot w wysokości 240 zł. Firma w chce w ten sposób ostatecznie zlikwidować skutki kryzysu wywołanego w zeszłym roku.

Apple przechodzi do kolejnego etapu w programie wymiany baterii, jakim objęte zostały niektóre iPhone'y. Osoby, które od 1 stycznia 2017 r. do 28 grudnia 2017 r. zapłaciły za wymianę baterii w iPhonie 6 lub nowszym otrzymają zwrot w wysokości 240 zł - informuje Apple na swojej stronie. Oferta dotyczy wyłącznie tych konsumentów, którzy zlecili wykonanie usługi w autoryzowanych punktach serwisowych Apple. Programem nie są też objęci ci, którzy wymienili baterię w ramach gwarancji. 

W jaki sposób uzyskać zwrot?

Apple samodzielnie skontaktuje się ze spełniającymi kryteria klientami. Pomiędzy 23 maja a 27 lipca otrzymają oni wiadomość e-mail zawierającą instrukcje uzyskiwania środków.

W jaki sposób środki zostaną zwrócone?

Pieniądze "wrócą" na kartę, którą zapłacono za usługę. 

Wciąż możesz wymienić baterię taniej

Program zwrotu pieniędzy potrwa do końca bieżącego roku. Osoby, które nie otrzymają wiadomości z Apple, a sądzą, że należy im się zwrot, mają więc kilka miesięcy na skontaktowanie się z firmą.

Czytaj też: Komputery przyszłości mogą mieć rozmiar kostki cukru. Co jeszcze zaskoczy nas w przyszłości? 

Do końca roku potrwa też obniżka cen na wymianę baterii, z której skorzystać mogą użytkownicy modeli modeli iPhone SE, 6/6s/7, iPhone 6/6s/7 Plus. Za wymianę zapłacą oni 149 zamiast 349 zł. W starszych iPhone'ach (5/5c/5s) cena pozostaje bez zmian - wynosi 349 zł. 

Apple przyznało się do błędu

Przypomnijmy - w zeszłym roku do mediów wyciekła informacja o tym, że niektóre smartfony były celowo spowalniane przez Apple. Firma tłumaczyła to złym stanem akumulatora. Nie wszystkich te wyjaśnienia usatysfakcjonowały, część osób zarzuciła Apple, że spowalniał iPhone'y nie informując użytkowników, by skłonić ich do wymiany urządzenia na nowszy model. 

Po fali krytyki Apple uderzył się w pierś i ogłosił program wymiany baterii w obniżonej cenie. Zwrot środków tym, którzy sami zapłacili za naprawę sprawi, że temat będzie można uznać za zamknięty. Po raz kolejny okazało się też jak wiele wysiłku trzeba, by odzyskać nadszarpnięte zaufanie konsumentów. 

***

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (10)
Apple odda 240 zł niektórym właścicielom iPhone'ów. Pieniądze same do nich wrócą
Zaloguj się
 • seboc

  Oceniono 10 razy 4

  Gdzie tu klasa? Apple rozwiazuje problem, ktory samo stworzylo.
  Gdyby telefon posiadal klapke do baterii, problem by nie istnial.

 • fakej

  Oceniono 1 raz 1

  "Pieniądze "wrócą" na kartę, którą zapłacono za usługę. "

  Serio? A co jak karty już nie ma albo wogóle nie było płatności kartą?

 • gosc-km

  0

  To teraz jeszcze policzmy koszty od strony japka - koszt części max 10-15zł, koszt robocizny max. 50zł, czyli po tej obniżce marże i tak większe niż typowe dla podobnych usług. Podobnie było, jak wymieniali "tanio" ładowarki. Doskonały sposób na nabicie sobie kasy na frajerach. Pomyślćie ile zarabiają na marżach nieobniżonych... zresztą widać po wynikach finansowych ;-)

 • zeriow

  Oceniono 2 razy 0

  Poprawka dla autora. wymiana kosztuje 129 zl z VAt oraz obejmuje Iphone SE również. Niech autor troche doczyta zamiast publikować nieaktualne informacje.

 • zerozer52

  0

  Wzięli se na poważnie, że "wystarczy nie kraść".

 • bhrt

  Oceniono 2 razy 0

  To nie jest pokazanie klasy tylko ratowanie wizerunku.

  www spidersweb pl/2018/01/iphone-wymiana-baterii-apple.html

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 7 razy -1

  Apple uczciwy jak POlscyt banksterzy z Getbacku. Ukradł, ale oddał, no moze nie wszystko i nie od razu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX