Smartwatch - przydatny gadżet na wakacje

Wciąż nie wiadomo, w jakim kierunku rozwiną się smartwatche. Będą samodzielnymi telefonami na nadgarstku? Kwadratami, prostokątami, kołami? Zamiast biernie śledzić rynek, kup odpowiedni zegarek dla siebie już teraz - znaleźliśmy niedrogie, za to funkcjonalne modele. Zwłaszcza, że smartwatch to przydatny gadżet na wakacje!

Smartwatche od dawna opisujemy jako jeden z najciekawszych trendów w branży technologicznej. Choć na razie nie stały się sprzedażowymi hitami, ich możliwości dostrzega coraz więcej użytkowników, a "inteligentne zegarki" noszą nie tylko wielbiciele sportowego stylu, ale również osoby lubujące się w raczej eleganckich ubraniach.

Smartwatche nie zastąpią tradycyjnych zegarków. Mogą nam jednak bardzo ułatwić życie: powiadomić o nadchodzącym połączeniu czy nieodebranej wiadomości. Nieocenione okazują się podczas wyjazdów, kiedy liczy się nasza mobilność. A do tego przykuwają wzrok nowoczesnym designem. Wybraliśmy dla was kilka smartwatchów, na które warto zwrócić uwagę!

SMARTWATCH PRZYDATNY NA WAKACJE: Tomtom Runner 3

Tomtom RunnerTomtom Runner Fot. materiały partnera

Coś dla fanów biegania. Prosty, acz przykuwający oko design, a do tego mnóstwo możliwości! Smartwatch Tomtom Runner 3 posiada wbudowany pulsometr (działa równie dobrze, co profesjonalne opaski na klatkę piersiową mierzące puls), poinformuje cię (po polsku!) o postępach w treningu, a nawet umożliwi odsłuch muzyki podczas biegu. Świetnie działają funkcje społecznościowe gadżetu tj. personalizowanie treningu czy wyszukiwanie nowych tras dzięki GPS.

SMARTWATCH PRZYDATNY NA WAKACJE: Garett G26

Garett G26Garett G26 Fot. materiały partnera

Niedroga propozycja zwłaszcza dla tych, którzy kupują swój pierwszy smartwatch. Działa z telefonami i tabletami pracującymi zarówno na systemach Android jak i iOS. Mało tego - może służyć również jako samodzielny telefon, ponieważ posiada wejście na kartę Micro SIM! Ponadto liczy kroki oraz umożliwia zdalne uruchomienie aparatu w twoim smartfonie. Prosty w obsłudze!

SMARTWATCH PRZYDATNY NA WAKACJE: MyKronoz ZeSport

MyKronoz ZeSportMyKronoz ZeSport Fot. materiały partnera

Smartwatch wyglądem przypominający tradycyjne zegarki. Wodoszczelny oraz wyposażony w szereg funkcji ułatwiających trening w terenie - mamy tu wysokościomierz, barometr, a nawet miernik promieniowania UV. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych.

SMARTWATCH PRZYDATNY NA WAKACJE: Manta SWT9301 Sprita Pro Fit GPS

Manta SWT9301 Sprita Pro Fit GPSManta SWT9301 Sprita Pro Fit GPS Fot. materiały partnera

Dobra cena i solidne wykonanie. Oprócz funkcji charakterystycznych dla tego typu urządzeń (krokomierz, kalkulator spalonych kalorii) znajdziemy tu również wiele aplikacji przydatnych na co dzień: kalendarz, monitor snu i lokalizator telefonu. Mocną stroną tego smartwatcha jest z całą pewnością bateria - w przypadku normalnego użytkowania, wystarczy, że będziemy ładować urządzenie co kilka dni.

SMARTWATCH PRZYDATNY NA WAKACJE: Fitbit Versa

Fitbit VersaFitbit Versa Fot. materiały partnera

Bardzo lekki i wodoodporny smartwatch. Dodatkowe akcesoria oraz możliwość personalizowania tarczy sprawia, że bez problemu dostosujemy go do własnego gustu. Przechowamy na nim nawet ponad trzysta piosenek, a żywotność baterii przekracza cztery dni.