Facebook testuje narzędzie ukrywające niechciane treści. Koniec ze spoilerami filmów w portalu?

Facebook testuje funkcję, która może ułatwić życie fanom seriali czy filmów. Będzie blokował posty zdradzające fabułę lub po prostu niechciane komentarze znajomych.

Zdaje się, że Facebook jest świadomy ogromnego bałaganu, jaki panuje w sekcji aktualności na kontach użytkowników. Pojawiają się tam posty bliższych i dalszych znajomych, przeplatane postami z przeróżnych fanpage'y i reklamami. 

Niestety, nie wszystko, co można tam znaleźć chcemy przeczytać. I często uświadamiamy to sobie już po fakcie. Świetnym przykładem są opinie znajomych zdradzające fabułę najnowszego odcinka serialu, film, który akurat wszedł do kin czy komentarze dotyczące poziomu gry poszczególnych zespołów na Mistrzostwach Świata.

Osobom zmęczonym natłokiem niepotrzebnych, a często psujących niespodziankę informacji, Facebook postanowił nieco ulżyć wprowadzając nowe narzędzie.

Funkcja zwana przez serwis "Keyword Snooze" (czyli "wyciszanie słów kluczowych") pozwoli zablokować wszelkie posty dotyczące danego tematu.

Keyword SnoozeKeyword Snooze fot. Facebook

Facebook tłumaczy, że pomimo automatycznego dostosowywania treści w aktualnościach i obecności narzędzi, takich jak "ukryj" czy "przestać obserwować", wyświetlane posty nie zawsze są do końca trafne. Nie zawsze chcemy też blokować poszczególnych znajomych.

Przy pomocy "Keyword Snooze" będzie można wybrać i zaznaczyć niechciane słowa kluczowe. Facebook przygotowując treści, które zobaczymy w news feedzie, ukryje te, zawierające niechciane informacje. Taka blokada będzie obowiązywać przez 30 dni, po czym zostanie automatycznie zdjęta.

Obecnie funkcja testowana jest na niewielkiej grupie wybranych użytkowników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trafi też na pozostałe konta w serwisie społecznościowym Marka Zuckerberga. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Czytaj też: W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy - wejdziesz do nich, gdy zapłacisz

---

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: