Elektronika na wakacje w okazyjnych cenach: smartwatche, tablety, nawigacje i inne

Latem w sklepach internetowych można znaleźć naprawdę atrakcyjne promocje i przeceny, w tym także gadżetów elektronicznych. Wybraliśmy dla was najciekawsze oferty urządzeń, które sprawdzą się podczas wakacji.

Smartwatch

Smartwatche, dzięki dodatkowym funkcjom, jakie oferują, coraz częściej zastępują tradycyjne zegarki. Bez trudu łączą się z większością smartfonów, dzięki czemu mogą odbierać powiadomienia, a niektóre modele pozwalają nawet na odbieranie rozmów. Jednak do najbardziej praktycznych należą udogodnienia typowe dla zegarków, np. budzik, a także funkcja pomiaru stopnia naszej aktywności fizycznej.

Nawigacja

Smartfon coraz częściej zastępuje nawigację, jednak są sytuacje, gdy tradycyjny GPS poradzi sobie o wiele lepiej. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Poza nawigacją samochodową warto zwrócić uwagę również na turystyczny GPS. Nawigacje turystyczne najczęściej obsługują tryby pieszy i rowerowy, dlatego są świetnym uzupełnieniem wycieczkowego ekwipunku. Poza wyznaczaniem trasy oraz kierunku, mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które usprawnią nasze poruszanie się w terenie, lub np. mieć możliwość wysłania sygnału SOS w razie zagrożenia. 

Głośniki bezprzewodowe

Jeżeli jakość muzyki ze smartfona was nie zadowala to na letnie imprezy na świeżym powietrzu możemy polecić głośniki bezprzewodowe. Najpopularniejsze są modele na bluetooth, ponieważ cechują się najlepszymi parametrami. Niektóre mogą przesyłać dźwięk na odległość nawet 30 metrów i są łatwe do zestawiania z innymi urządzeniami. 

Tablety i komputery 2w1

Tablety i urządzenia 2w1 cieszą się wciąż sporą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które dużo podróżują. Są często o wiele wygodniejsze w obsłudze niż smartfon i dają więcej możliwości, a przy tym są lżejsze i poręczniejsze niż klasyczny laptop. Komputery 2w1 to zdecydowanie bardziej funkcjonalny sprzęt, zwłaszcza jeśli zależy nam na korzystaniu z wielu programów, które działają na stacjonarnych PC i laptopach czy graniu w gry

Wodoodporne słuchawki

Wakacyjny ekwipunek każdego miłośnika muzyki mogą uzupełnić także dobrej jakości słuchawki. Na urlop polecamy przede wszystkim modele wodoodporne. Ciekawą propozycją będą te przeznaczone dla sportowców, ponieważ są lekkie, wygodne i często bezprzewodowe, dzięki czemu świetnie sprawdzą się podczas wycieczek. 

Aparat cyfrowy

Chociaż do robienia zdjęć czy nagrywania filmów wielu z nas wystarczą smartfony, to aparaty cyfrowe wciąż mają swoich zwolenników. Niedrogie i niewielkie modele są poręczne i nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Dają za to więcej możliwości robienia dobrych zdjęć, zwłaszcza na dużym zbliżeniu. W droższych modelach możemy również dobierać obiektywy do naszych potrzeb. 

Więcej o: