Google poważnie myśli o własnej konsoli do gier, ale nie zagrozi pozycji Microsoftu, Sony i Nintendo

Dotychczasowe starania Google o wejście na rynek sprzętu do gier wideo pozostawiały wiele do życzenia. Jednak zdaniem zachodnich mediów tym razem coś poważnego wisi w powietrzu. Tak czy inaczej, konkurencja raczej nie ma powodów do obaw. Oto dlaczego.

Niektórzy z was mogą pamiętać niewielkie urządzenie o nazwie OUYA oparte na Androidzie, która ostatecznie okazało się niewypałem. Oto jedna z nieudanych prób podbicia mocno zacementowanego rynku stacjonarnych konsol do gier, w którą wplątało się Google. Od tamtej pory z większym i mniejszym sukcesem na rynku egzystuje przynajmniej kilka podobnych produktów, które skupiają się głównie na prostych grach dostępnych w sklepie Google Play.

Jak jednak wynika z doniesień dziennikarzy serwisu Kotaku, tym razem Google planuje sięgnąć po dużo większy kawałek tortu.

Chce mieć nie tylko własną konsolę, ale również pozyskać studia deweloperskie zajmujące się produkcją gier, a także konkretne tytuły dla nowego sprzętu. Tym z was, którzy myślą, że Microsoft, Sony oraz Nintendo zyskają wkrótce nowego konkurenta musimy od razu wybić tę wizję z głowy.

Andrzej, to... się chyba nie uda

Pomysł Google ma się bowiem opierać na streamingu gier. W tym momencie widzę (i sam to czynię) grymas na twarzy wielu entuzjastów gier wideo. Spójrzmy prawdzie w oczy - to nie wypali. Przynajmniej nie teraz.

Czytaj też: Ta konsola okazała się dla Nintendo prawdziwą żyłą złota. Zysk operacyjny firmy wzrósł o kilkaset procent

W spekulacjach Kotaku pojawia się nawet nazwa kodowa rzeczonej konsoli do gier od Google - Yeti. Jeśli gigant zamierza postawić głównie na strumieniowanie, specyfikacja techniczna sprzętu nie będzie odgrywać tak dużej roli, jak w przypadku standardowych konsol konkurencji. Mało tego, zakładając, że Google ograniczy funkcjonalność sprzętu wyłącznie do takiej metody działania, istnieją małe szanse na to, że wskóra cokolwiek więcej, niż w przypadku poprzednich inicjatyw.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (5)
Google chce mieć swoją konsolę do gier - konkurencja dla PS4, XBONE czy Switcha?
Zaloguj się
 • timo862

  Oceniono 2 razy 2

  Po tym artykule wiem, że piszący w ogóle nie zna firmy Google i tego, do czego są zdolni. Szybka lekcja historii dla Sebastiana Górskiego:

  1. Wyszukiwarka Google też miała nie być konkurencją dla popularnej w latach 90 Altavisty.
  2. Gmail na samym początku był jako ciekawostka od Google, a każdy i tak korzystać z usług innych firm.
  3. Android tez miał się nie udać, gdyż wtedy rządził na świecie Symbian, który był uważany za system idealny dla telefonów.
  4. Gdy zaczęto prace nad Chrome to też każdy się śmiał twierdząc, że Firefox (ew. Opera) jest najlepszą przeglądarką.
  5. Google nigdy nie robił swoich telefonów i początkowo nikt nie brał poważnie Pixela. Jak jest teraz? Chyba każdy wie.

  Więc krótko: Google nie jest głupią firmą, jeśli tak długo zwlekali z konsolą, to oznacza, ze musieli się do tego odpowiednio przygotować i teraz są gotowi stworzyć coś, co będzie dobrze działać. Google jest zbyt utalentowanym przedsiębiorstwem, żeby podzielić losy z jakimiś małymi firmami, które poza kiepskim streamingiem gier nic więcej nie osiągnęły.

 • cehaem

  Oceniono 2 razy 2

  OUYA nie byl projektem Google. Zlosliwi twierdza, ze konsola nigdy nie miala odniesc sukcesu lecz byla metoda na skubanie naiwnych inwestorow. Tym bardziej, ze Julie Uhrman byla dobra w nawijaniu makaronu na uszy.

 • kler-killer

  Oceniono 1 raz 1

  Streaming to przyszłość, chłopcze. Po wała kupować konsole tej czy innej marki, lepiej kupic grę na dowolny system i... grać. Be martwienia że wyjdzie nowszy model czy że zasilacz padnie. Ma to sens. Naturalnie, wyłącznie tutaj, gdzie jakoś łacz jest wystarczająca. Ale jakoś tak się dziwnie składa, że tu gdzie ludzie maja pieniądze do wydania, to i jakośc jest lepsza. Dziwne, co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX