Samsung wysoko podniósł poprzeczkę. Galaxy Note 9 wyróżniony za najlepszy ekran na rynku

Samsung ma powody do świętowania. Galaxy Note 9 dostał właśnie wyróżnienie od DisplayMate za najlepszy ekran w smartfonie. W projektowaniu wyświetlaczy Samsung jest dziś bezkonkurencyjny.

Wygląda na to, że to nie koniec dominacji smartfonów Samsunga w rankingu DisplayMate. Firma bierze pod lupę kolejne flagowe urządzenia i analizuje w swoich laboratoriach wykorzystane przez producentów ekrany.

Teraz DisplayMate wziął na warsztat zaprezentowanego niedawno Samsunga Galaxy Note 9 z największym dotychczas panelem Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala.

Czytaj też: Samsung Galaxy Note 9 już oficjalnie. Jest kilka nowości, rysik z Bluetooth i większa bateria [PIERWSZE WRAŻENIA]

Okazuje się, że Koreańczycy nowym wyświetlaczem w Note 9 pobili wiele rekordów, co dało najwyższą dotychczas łączną ocenę ekranu. Największym zaskoczeniem jest to, że udało im się udoskonalić niemal idealny panel z wypuszczonego w lutym Galaxy S9.

Samsung Galaxy Note 9Samsung Galaxy Note 9 fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Note 9 pobił przy okazji rekordy w kilku ocenianych dziedzinach. Specjalistom z DisplayMate spodobało się m.in. rewelacyjne odwzorowanie kolorów w nowym panelu Super AMOLED.

Jak twierdzą jest on "wizualnie nieodróżnialny od ideału" i "prawie na pewno znacznie lepszy od dotychczasowego smartfona, telewizora 4K UHD, tabletu, laptopa czy monitora komputerowego".

Zastosowany panel może pochwalić się też najwyższą możliwą jasnością maksymalną, największą natywną gamą kolorów, największym kontrastem, najmniejszym współczynnikiem odbijania światła od ekranu, rewelacyjną jakością obrazu oglądanego z dużego kąta i kilkoma innymi cechami.

Czytaj też: Samsung Galaxy Note 9 ma się czym pochwalić. Wybraliśmy 5 najważniejszych cech wyróżniających nowego flagowca

Galaxy Note 9 zepchnął z pierwszego miejsca w rankingu DisplayMate innego smartfona Koreańczyków - Galaxy S9, który fotel lidera objął zaraz po premierze na początku marca. 

Wcześniej najlepszymi ekranami w smartfonach mogły się pochwalić się urządzenia takie jak: iPhone X, Galaxy Note 8, Galaxy S8 czy Galaxy Note 7.

---

NASA przebadała astronautów-bliźniaków. Okazało się, że pobyt w kosmosie zmienia DNA

Więcej o: