Cyberpunk 2077 już w sieci. CD Projekt zaprezentował 48-minutowy gameplay

Robert Kędzierski
Cyberpunk 2077 nie jest już wielką niewiadomą. CD Projekt umieścił w sieci oficjalne 48-minutowe nagranie przedstawiające rozgrywkę. Według sporej części graczy jest na co czekać.

Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, została oficjalnie zaprezentowana internautom w sposób, którego nikt się nie spodziewał. CD Projekt umieścił w sieci 48-minutowe nagranie prezentujące rozgrywkę - tzw. gameplay. 

Transmisja, która pojawiła się na platformie Twitch, rozpoczęła się dość tajemniczo. Początkowo widzowie mogli zobaczyć na ekranie jedynie niejasny kod.

Tajemnicza transmisja CD ProjektTajemnicza transmisja CD Projekt Fot. CD Projekt

Użytkownicy portalu Reddit próbowali go nawet interpretować. Szybko okazało się jednak, że to tylko zaskakujący wstęp do nagrania, które zdradza całkiem wiele informacji o najnowszej produkcji "czerwonych". Film dostępny jest w rozdzielczości 4K. 

 

Do tej pory jedynymi, którzy mogli zobaczyć podobne nagranie, byli dziennikarze zaproszeni na czerwcową konferencję E3. To właśnie na niej Cyberpunk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, konferencja była jednak dostępna wyłącznie dla wybranych mediów. 

Bardzo wczesna wersja

Adam Badowski, szef CD Projekt Red, cytowany przez serwis Polygon, wyraźnie zaznacza, że to, co znalazło się na nagraniu, przedstawia wersję deweloperską. Zastrzegł, że wiele elementów Cyberpunka, takich jak interfejs użytkownika, fizyka, strzelaniny, zachowanie samochodów, jest obecnie mocno zmodyfikowanych. 

Gra, którą uruchomisz po zakupie, najpewniej nie będzie tym, co zobaczysz w nagraniu

- wyjaśnia Badowski. I tłumaczy, dlaczego studio zdecydowało się na opublikowanie filmu: chce wiedzieć, co o poszczególnych aspektach gry sądzą potencjalni gracze. 

Czytaj też: "Nie grałem w najnowszego Wiedźmina". Rozmawiamy z współtwórcą potęgi CD Projektu

Pomimo obaw twórców gameplay został przyjęty przez graczy raczej dobrze. W ankiecie przeprowadzonej przez serwis PPE 72 proc. opinii jest pozytywnych. 

Wciąż nie wiadomo, kiedy jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów trafi do sprzedaży. Najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu nie więcej niż dwóch lat. 

***

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: