Znamy ceny nowych iPhone'ów. Najdroższy model? Ponad 7 tys. złotych

Konferencja Apple już za nami. Pokazano dwa iPhone'y XS z bezramkowymi ekranami OLED i jeden tańszy iPhone XR. Nowe smartfony z iOS robią spore wrażenie, ale ich ceny zwalają z nóg, niezależnie od konfiguracji.

W tym roku Apple zdecydowało się na prezentację aż trzech różnych smartfonów. Nowe iPhone'y nie przynoszą może rewolucyjnych zmian, jednak mogą być świetną propozycją dla użytkowników starszych smartfonów z iOS. 

Niestety, jeśli jesteście zainteresowani zakupem, będziecie musieli sięgnąć do kieszeni bardzo głęboko. Nawet za model XR w najtańszym możliwym wariancie.

Czytaj też: iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr zaprezentowane. Apple wreszcie zrywa ze starym stylem 

iPhone XS - od 5 tys. w górę

Zacznijmy od bezpośredniego następcy iPhone'a X, czyli modelu XS. IPhone z ekranem 5,8 cala został wyceniony przez Apple na 999 dolarów, czyli dokładnie tyle co iPhone X. Nie liczcie jednak na taką cenę w Polsce. U nas za ten model zapłacicie aż 4 979 zł.

Ceny iPhone XSCeny iPhone XS fot. screen ze strony Apple

Mowa oczywiście o najtańszej wersji z 64 GB pamięci wbudowanej. Ile zatem zapłacimy za większą ilość miejsca na dane? Wersja z kością o pojemności 256 GB to wydatek 5 729 zł, a za pół terabajta zapłacicie aż 6 719 zł. "Sporo" to mało powiedziane.

iPhone XS Max - jest jeszcze drożej

Za cenę iPhone'a XS można już kupić używane auto, ale oczywiście można wydać jeszcze więcej. Wybierając iPhone XS Max z ekranem 6,5 cala musicie przygotować 5 479 zł w wersji 64 GB lub 6 229 zł za pamięć 256 GB.

Ceny iPhone XS MaxCeny iPhone XS Max fot. screen ze strony Apple

Najdroższy możliwy iPhone (czyli w wersji z dyskiem 512 GB) kosztuje dokładnie 7 219 zł. W zeszłym roku najbardziej kosztowna wersja telefonu od Apple (czyli iPhone X 256 GB) była wyceniona na 5 729 zł. Czy Apple "trochę" nie przesadziło?

"Tani" iPhone XR też kosztuje majątek

Apple najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy może pozwolić sobie na wydatek rzędu pięciu czy sześciu tysięcy złotych i pokazał jeszcze jedną, uszczuploną wersję swojego smartfonu.

Nie ma jednak mowy o tym, że iPhone XR to smartfon tani. W najtańszej wersji z dyskiem 64 GB dostaniecie go w Polsce za 3 729 zł. To całe 1 250 zł mniej niż w przypadku iPhone' a XS w konfiguracji z taką samą kością pamięci.

Ceny iPhone XRCeny iPhone XR fot. screen ze strony Apple

IPhone XR jako jedyny będzie dostępny w wersji z pamięcią 128 GB, która kosztować ma 3 999 zł. Najbardziej pojemny iPhone XR 512 GB to już wydatek 4 479 zł. Tanio więc nie jest, ale różnica względem iPhone'a XS i XS Max jest zauważalna.

Dostępność nowych iPhone'ów w Polsce:

Na nowe iPhone'y XS i XS Max na szczęście nie będziemy musieli długo czekać. Sprzedaż obu modeli ma się rozpocząć w Polsce już za nieco ponad dwa tygodnie - 28 września. 

Tańszy iPhone XR pojawi się na rynku nieco później. Apple na razie informuje na swojej stronie, że przedsprzedaż tego modelu zacznie się 19 października. Oczywiście w praktyce na dostawę zamówionego telefonu możemy poczekać trochę dłużej.

Poza trzema modelami iPhone'a, Apple pokazał także nową serię zegarków. Apple Watch trafi do sklepów w Polsce 28 września i będzie kosztować 1 899 lub 2 049 zł w zależności od rozmiaru paska.

Więcej o: