Gadżety dla studentów - 6 przydatnych sprzętów na rozpoczęcie roku

Jakie gadżety przydadzą się nowoczesnemu studentowi? Wybraliśmy kilka ciekawych propozycji, o które możecie uzupełnić uniwersytecką wyprawkę.

Laptop dla studenta

Laptop to dla wielu studentów obecnie podstawowe narzędzie pracy. W zależności od wybranego kierunku, możecie potrzebować komputera do zupełnie innych czynności - projektowania grafiki, programowania lub zwykłego robienia notatek. Tutaj pisaliśmy więcej o wyborze odpowiednego laptopa dla studenta, a poniżej kilka solidnych propozycji w różnych cenach.

 Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne

Ilość materiałów, jakie na studiach się drukuje, kseruje czy skanuje jest naprawdę duża. Wydajna drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne okażą się lepszą inwestycją niż każdorazowe chodzenie do punku xero. Kupując odpowiednie urządzenie należy zwrócić uwagę nie tylko na jego koszt, ale także na to ile stron może być drukowana na jednym tuszu oraz ile kosztuje późniejsza jego wymiana. 

Pojemny powerbank 

Powerbank to niewielki, ale bardzo użyteczny gadżet. Nieliczne i drogie powerbanki mają odpowiednie parametry, by naładować laptop, ale każdy poradzi sobie z ładowaniem smartfona i drobnych urządzeń elektronicznych, jak: tablety, smartwatche, konsole przenośne czy czytniki e-booków.Kupując power bank, należy zwrócić uwagę na jego pojemność wyrażoną w mAh. Dobrze jeśli jest ona dwukrotnie wyższa niż pojemność baterii w urządzeniach, które będziemy najczęściej ładować. 

Dyktafon dla studenta

Dyktafon to wciąż popularne urządzenie wśród studentów, mimo że wiele smartfonów posiada tę funkcję. Przed nagrywaniem należy poinformować wykładowcę, ponieważ bezprawne nagrywanie może skutkować nawet usunięciem z uczelni. Dyktafony różnią się między sobą jakością dźwięku, nagrywania oraz przede wszystkim ceną

Czytnik e-booków

Czytnik e-booków może być dużą pomocą dla studenta, który ma przed sobą do przeczytania i opracowania wiele materiałów. Warto zainwestować w czytnik z e-papierem, ponieważ tylko taki model spełni dobrze swoje zadanie. Nie będzie męczył wzroku, będzie energooszczędny a wrażenia podczas czytania będą podobne do czytania tradycyjnego papieru. 

Smartwatch - jaki wybrać?

Ostatnim gadżetem, który może przydać się studentowi będzie smartwatch. Większość modeli bez problemu łączy się ze smartfonem, co rozszerza jego funkcjonalność. Smartwatch poza pokazywaniem godziny może także mierzyć naszą aktywność, odbierać wiadomości, wysyłać przypomnienia z kalendarza i powiadomienia z innych aplikacji. Najtańsze modele kosztują poniżej 100 zł, ale najwyższej jakości smartwatch to koszt nawet powyżej 1000 zł. 

Więcej o: