Szykujcie portfele. "Tani" iPhone XR w przedsprzedaży za "jedyne" 3729 zł

Najtańszy z nowych smartfonów Apple, iPhone XR trzy tygodnie po droższych braciach trafił do przedsprzedaży w Polsce. Telefon jest już dostępny w oficjalnym sklepie Apple, a na wysyłkę poczekamy do kilkunastu dni.

Po ponad 5 tygodniach od wrześniowej konferencji Apple, ostatni ze smartfonów firmy - iPhone XR trafił do oficjalnej przedsprzedaży. Od dziś jest dostępny na 50 rynkach na świecie, również w Polsce.

iPhone'a XR można już zamawiać na oficjalnej stronie Apple. Producent podaje, że smartfony w wersji z 64 GB będą gotowe do wysyłki za ok. 1-2 tygodnie. Egzemplarze z pamięcią 128 i 256 GB zostaną z kolei dostarczone klientom między 26 a 29 października.

iPhone XR trafił do przedsprzedaży w PolsceiPhone XR trafił do przedsprzedaży w Polsce fot. screen ze strony Apple.com

iPhone XR to najbardziej podstawowy z zaprezentowanych ostatnio smartfonów Apple. Jeszcze przed premierą został okrzyknięty "tanim iPhonem", choć to określenie, w przypadku produktów giganta z Cupertino może być mylące.

Smartfon kosztuje 3729, 3999 lub 4479 zł w zależności od pojemności pamięci - 64, 128 lub 256 GB. To dużo, jeśli porównamy go ze smartfonami innych producentów, jednak wciąż nawet 1250 zł mniej niż najtańszy iPhone XS.

iPhone XR trafił do przedsprzedaży w PolsceiPhone XR trafił do przedsprzedaży w Polsce fot. screen ze strony Apple.com

Tańszy iPhone XR oferuje przy tym układ A12 Bionic wykonany w procesie 7 nm z niemal 7 mld tranzystorów. Ma również bezramkową konstrukcję i Face ID. Głównymi elementami odróżniającymi go od znacznie droższych iPhone'ów XS i XS Max jest pojedynczy aparat i wyświetlacz LCD, zamiast OLED.

iPhone XR zdaniem ekspertów był największą gwiazdą wrześniowej konferencji i może zaskarbić sobie uznanie dużej części klientów Apple.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: