CD Projekt będzie dystrybuował Cyberpunk 2077 na wzór Wiedźmina 3

Model dystrybucyjny Wiedźmina 3 sprawdził się w praktyce, dlatego CD Projekt zamierza postawić na "z grubsza podobny" również w nadchodzącym Cyberpunk 2077. Studio ma już umowy w Ameryce Północnej i 24 krajach Europy.

CD Projekt zakłada model dystrybucyjny "Cyberpunk 2077" "z grubsza podobny" do "Wiedźmina 3", poinformował prezes Adam Kiciński.

Dwie duże umowy wymagały raportowania. Nie należy się spodziewać, że poinformujemy o wszystkich umowach, chyba że w danym kraju ruszy kampania. Model dystrybucyjny będzie z grubsza podobny do 'Wiedźmina 3', z którego byliśmy bardzo zadowoleni

- powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

CD Projekt zawarł z firmą Bandai Namco Entertainment Europe umowę dystrybucyjną, której przedmiotem jest udzielenie Namco wyłącznej licencji na dystrybucję pudełkowej wersji gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One w 24 krajach Europy.

CD Projekt ma umowę z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. na dystrybucję gry "Cyberpunk 2077" na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone, w wersjach przeznaczonych na komputery PC oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Prezes dodał, że "niekoniecznie" przy CP2077 będą wszyscy ci sami partnerzy co przy W3.

Chcemy wybrać tych, którzy będą prowadzić najlepszą sprzedaż. Chcemy mieć najlepsze pokrycie i najlepszych partnerów

- powiedział Kiciński.

Wskazał, że aktualnie studio "wypełnia świat" "Cyberpunk 2077", dopracowuje szereg elementów.

Prace idą wartko i zgodnie z planem. Przed nami superważny okres finiszowania. Chcemy wydać bardzo dopracowaną grę i rezerwujemy sobie na to trochę czasu

- zaznaczył Kiciński.

Ocenił, że udana premiera tytułu "Red Dead Redemption 2" pokazuje, że warto robić znakomite gry.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 już w sieci. CD Projekt zaprezentował 48-minutowy gameplay

Więcej o: