CD Projekt podpisał umowę na dystrybucję Cyberpunk 2077 w 24 krajach

Cyberpunk 2077 może być największym eksportowym hitem CD Projekt. Wiadomo już, że tytuł będzie dostępny na kontynencie amerykańskim, a teraz studio zawarło porozumienie z Namco na dystrybucję gry w 24 krajach w Europie.

CD Projekt zawarł z firmą Bandai Namco Entertainment Europe umowę na dystrybucję nadchodzącej gry w 24 krajach Europy. Przedmiotem umowy jest udzielenie Namco wyłącznej licencji na dystrybucję pudełkowej wersji gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One na 24 rynkach.

Przedmiotem umowy jest udzielenie przez spółkę na rzecz Namco licencji wyłącznej na korzystanie z gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, w zakresie koniecznym do prowadzenia dystrybucji wersji pudełkowej gry przez Namco na obszarze obejmującym Andorę, Austrię, Belgię, Cypr, Danię, Finlandię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Islandię, Irlandię, Liechtenstein, Luxemburg, Maltę, Monaco, Norwegię, Portugalię, Republikę Federalną Niemiec, San Marino, Szwecję, Szwajcarię, Wielką Brytanię oraz Włochy

- czytamy w komunikacie spółki.

Umowa precyzuje wzajemne zobowiązania stron w związku z udzieloną licencją, podstawowe warunki i zasady prowadzenia dystrybucji oraz określa zobowiązania Namco w zakresie prowadzenia kampanii marketingowej, w tym minimalne nakłady Namco na kampanię marketingową gry:

Wynagrodzenie spółki z tytułu udzielonej licencji wyliczane będzie na podstawie sumy przychodów Namco pomniejszonych o uzgodnione opłaty dystrybucyjne, koszty i rezerwy związane z dystrybucją i promocją gry. Rozliczenie pomiędzy stronami następować będzie kwartalnie na podstawie raportów sprzedaży sporządzanych przez Namco.

Czytaj też: Sapkowski chce milionów za "Wiedźmina". Prezes CD Projektu: My tego konfliktu nie wywołujemy

"Cyberpunk 2077" to kolejna wyczekiwana produkcja studia CD Projekt RED. Prace nad tym tytułem są już zaawansowane, a gra zadebiutuje najwcześniej na przełomie 2019 i 2020 roku.

Na początku października, CD Projekt zawarł umowę na dystrybucję "Cyberpunk 2077" na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. 

Kilka dni temu polskie studio nawiązało też strategiczną współpracę z Digital Scapes, które ma pomóc przy tworzeniu i optymalizacji rozwiązań technologicznych dla gry.

Zwiastun gry pokazany podczas E3 2018 możecie zobaczyć poniżej:

 

---

Jak ożywiono antyczną Grecję. Rozmawialiśmy z twórcami ACOD

Więcej o: