Huawei Nova 4 z aparatem 48 Mpix oficjalnie. Mody na "dziurawe ekrany" ciąg dalszy

Huawei zaprezentował własnie wyczekiwany smartfon z serii Nova. Na pokładzie, poza świetną specyfikacją znalazł się aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 48 Mpix. Nie zabrakło też kamerki do selfie umieszczonej w otworze w ekranie.
Zobacz wideo

Przez cały 2018 rok niemal wszyscy producenci smartfonów ochoczo stosowali charakterystyczne wycięcie (ang. notch) w ekranie. Wygląda jednak na to, że w przyszłym roku owe wycięcia zostaną wyparte przez niemniej charakterystyczne otwory w ekranach.

W pokazanym właśnie Huawei Nova 4 zastosowano tą samą technologię, która wcześniej znalazła się w Samsungu Galaxy A8s oraz znajdzie w zapowiedzianym na 18 grudnia Lenovo Z5s i później (w lutym) również w wyczekiwanym Samsungu Galaxy S10.

Duży ekran z kamerą w pakiecie

Huawei postawił w modelu Nova 4 na duży, 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2310 x 1080 pix i proporcjach 19,5:9. Producent szczególnie się tym nie chwali, ale najprawdopodobniej mamy tu do czynienia ze standardowym panelem IPS.

Ekran jest okraszony wspomnianą "dziurą" w lewym górnym rogu, która jest nieco mniejsza od tej zastosowanej w Samsungu Galaxy A8s. Mimo wszystko zmieściła się tam kamerka do selfie o rozdzielczości aż 25 Mpix (światło f/2.0).

Huawei Nova 4Huawei Nova 4 fot. Huawei

Porządna specyfikacja

Nova 4 zapowiada się na bardzo porządny smartfon przystający bardziej do wyższej niż średniej półki.

Na pokładzie znalazł się zeszłoroczny, choć wciąż bardzo mocny procesor Kirin 970, który firma zastosowała też m.in. we flagowym P20 Pro. Układ będzie wspierany przez aż 8 GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane jest 128 GB, ale niestety producent nie wspomina czy będzie można ją powiększyć za pomocą kart MicroSD.

Podobnie milczy również w kwestii zastosowania modułu NFC, można więc założyć, że nie ma go w ogóle, przynajmniej w wersji przeznaczonej na rynek chiński. Na tylnej ścince znalazł się czytnik linii papilarnych, a wszystko to zasili bateria o pojemności 3750 mAh.

Huawei Nova 4Huawei Nova 4 fot. Huawei

Trzy aparaty

Do tego mamy aż trzy aparaty - standardowy moduł o rozdzielczości 20 Mpix, szerokokątny (16 Mpix) i trzeci, dodatkowy (2 Mpix) służący wyłącznie do wyciągania informacji o głębi w kadrze.

Huawei Nova 4 będzie jednak występował w dwóch wersjach. Druga z nich ma różnić się właśnie zastosowanym aparatem głównym i tak zamiast matrycy 20 Mpix pojawi się sensor Sony IMX586 o gigantycznej rozdzielczości 48 Mpix. Na więcej informacji odnośnie jakości zdjęć trzeba będzie jednak jeszcze nieco poczekać.

Dostępność i cena

Huawei Nova 4 na razie zadebiutował wyłącznie na rynku chińskim, gdzie pojawi się w sprzedaży pod koniec miesiąca. Będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonej, niebieskiej, białej i czarnej. Został wyceniona na 3099 juanów (ok. 1700 zł) lub na 3399 juanów (ok. 1860 zł) w konfiguracji z aparatem 48 Mpix.

Więcej o: