Płacisz 9 tys. złotych za iPada Pro. Trafia do ciebie tablet z wygiętą obudową. Apple: Tak ma być

Daniel Maikowski
Coraz więcej użytkowników iPada Pro narzeka na wyginającą się obudowę urządzenia. Apple przyznaje, że coś jest na rzeczy. Sęk w tym, że zdaniem firmy z Cupertino ten problem wcale nie jest problemem.
Zobacz wideo

iPad Pro 2018 do tanich urządzeń nie należy. Wystarczy wspomnieć, że za podstawowy wariant urządzenia trzeba zapłacić 3 799 zł, a w najdroższej wersji kosztuje on 9 399 zł.

Gdy kupujemy sprzęt tej klasy i za tę cenę, to możemy mieć pewne oczekiwania. Nie, nie sugeruję wcale, że iPada Pro za prawie 10 tys. złotych powinien dostarczyć nam osobiście sam prezes Tim Cook. Wystarczy po prostu, że tablet trafi do naszych rąk w nienaruszonym stanie. Jednak Apple nie poradził sobie nawet z tym.

Okazuje się, że wielu klientów dostaje urządzenia z wygięciem w obudowie. I nie są to odosobnione przypadki, co potwierdza rosnąca popularność hasztagu #BendGate w mediach społecznościowych. Apple ma poważny problem z wytrzymałością nowego iPada Pro. Co więcej, firma sama się do tego przyznała.

iPad ProiPad Pro fot. MacRumors

Apple: iPady się wyginają, ale tak ma być

W odpowiedzi na problemy z wyginającymi się iPadami gigant z Cupertino przesłał do mediów oświadczenie, które - nawet jak na standardy Apple - brzmi kuriozalnie. Firma twierdzi, że iPad Pro rzeczywiście się wygina, ale... tak ma być.

Z informacji przekazanych przez Apple wynika, że wygięcie w ekranie to efekt uboczny procesu produkcyjnego urządzenia i nie powinien on się pogłębiać, ani też wpływać na wydajność nowego iPada w jakikolwiek zauważalny sposób. Apple potwierdza też, że problemy mogą dotknąć właścicieli zarówno 11-calowego, jak i 12,9-calowego iPada.

 

Stara śpiewka

Reakcja Apple powinna dziwić, ale nie dziwi, bo w końcu to... Apple. Firma w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do odwracania kota ogonem. Wystarczy wspomnieć problemy z anteną w iPhonie 4, które zdaniem Apple wynikały z tego, że jej klienci trzymają swoje telefony w niewłaściwy sposób. Podobnie było w przypadku afery z aparatem w iPhonie XS, który miał - bez wiedzy użytkowników - samoczynnie upiększać zdjęcia portretowe. Apple stwierdził, że wcale zdjęć nie upiększa - to ponoć złudzenie, któremu ulegamy.

Więcej o:
Komentarze (110)
Płacisz 9 tys. złotych za iPada Pro. Trafia do ciebie tablet z wygiętą obudową
Zaloguj się
 • makskey1

  Oceniono 34 razy 16

  z Apple jak z BMW, to nie jest produkt - to stan umysłu. Te produkty posiadają wyznawcy a nie użytkownicy

 • japka_putina

  Oceniono 15 razy 13

  Pamiętam, jak kiedyś swoją arogancją poraziła mnie Nokia. Pomyślałem sobie wtedy rzecz absurdalną: rynek ich kiedyś za to zabije, jeśli w porę się nie zreflektują.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 14 razy 10

  kupiłem - jest super, teraz czekam na model ze snopowiązałką

 • jacekczewa

  Oceniono 13 razy 7

  po ...uj to kupować...przerost formy nad treścią, snobizm i tyle

 • olo877

  Oceniono 6 razy 6

  To magia Apple. iPad jest tak awesome że czasoprzestrzen wokół niego zagina się w zachwycie

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 6 razy 6

  Jak można się dać tak omotać naciągaczom z całego tego komputerowo-komórkowego złodziejstwa, żeby płacić 9 tys. za zabawkę. Mnie na telefon szkoda dać nawet 300 zł i to nie dla tego że mnie nie stać. Po prostu uważam, że nie warto

 • rasta-mw

  Oceniono 10 razy 6

  Produkują kilka gratów na krzyż, a mimo to nie potrafią ich dopracować. Nowy macbook pro, też jest porażką, poprzedni model był o niebo lepszy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX