Wyciekły grafiki prezentujące nowego iPhone'a. Kompletnie nie przypomina smartfona Apple

Sezon na plotki dotyczące nowych iPhone'ów rozpoczęty. W sieci pojawiły się kolejne rendery, które rzekomo przedstawiają następcę iPhone'a XS.
Zobacz wideo

Na premierę nowych iPhone'ów poczekamy prawdopodobnie co najmniej do września. Póki co, Apple milczy na temat tych urządzeń, choć nieoficjalnie mówi się, że co najmniej jeden modeli na rok 2019 otrzyma potrójny aparat.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się pierwsze rendery prezentujące następców iPhone'a XS, XS Max oraz XR. Uwagę przykuwa największe z urządzeń - przede wszystkim ze względu na układ obiektywów aparatu, który łudząco przypomina rozwiązanie zastosowane przez Huawei w modelu Mate 20 Pro.

iPhone - renderyiPhone - rendery fot. Benjamin Geskin

iPhone z aparatem na środku?

W tym tygodniu zobaczyliśmy jednak inne grafiki koncepcyjne przedstawiające nowego iPhone'a, które diametralnie różnią się od poprzedniej propozycji. Ba, zaprezentowane na nich urządzenie praktycznie w niczym nie przypomina smartona, za którego projekt mógłby odpowiadać główny projektant Apple - Jony Ive.

Chodzi tu przede wszystkim o umieszczenie obiektywów aparatu na środku tylnego panelu iPhone'a, a także o dziwny "pierścień" otaczający jeden z aparatów. Tego rodzaju rozwiązania pojawiały się już u kilku chińskich producentów, ale nie u Apple.

Która z wersji iPhone'a podoba się wam bardziej? Nam, szczerze mówiąc, żadna.

Prototyp iPhone'aPrototyp iPhone'a fot. @OnLeaks x @Compare Raja

Nowy iPhone. Co wiemy?

Na ten moment wiemy na pewno, że we wrześniu Apple zaprezentuje trzy modele iPhone'a. Dwa modele będą dysponować ekranem OLED, a co najmniej jedno z urządzeń zostanie wyposażone w potrójny aparat. Nieoficjalnie mówi się też o zastąpieniu portu Lightning portem USB-C. Miałoby to sens. Gigant z Cupertino zastosował już USB-C zarówno w nowym MacBooku, jak również w iPadzie Pro.

Więcej o: