Trzy wersje Samsunga Galaxy S10 na zdjęciach. Teraz wiemy już chyba wszystko

Bartłomiej Pawlak
Im bliżej prezentacji,nowych flagowców linii "Galaxy S", tym więcej plotek i przecieków trafia do sieci. Tym razem mamy okazję zobaczyć wszystkie trzy podstawowe wersje Galaxy S10 na jednym zdjęciu, które sporo mówi o nowych smartfonach Samsunga.
Zobacz wideo

Warto przypomnieć, że Galaxy S10 pojawi się w trzech podstawowych wersjach. Spodziewamy się "małego" Galaxy S10, większego Galaxy S10 Plus i tańszego Galaxy S10E. Poza tym Samsung podobno pracuje nad wersją "na sterydach", która będzie prawdopodobnie swego rodzaju pokazem możliwości w formie edycji limitowanej.

Trzy wersje Galaxy S10 obok siebie

O tym ostatnim na razie nie wiemy zbyt wiele, za to specyfikacja i wygląd trzech pierwszych nie jest już żadną tajemnicą. Teraz, za sprawą niezawodnego informatora Evana Blassa możemy zobaczyć trzy podstawowe wersje Samsunga Galaxy S10 na jednym zdjęciu.

Patrząc od lewej mamy tu Samsunga Galaxy S10E, S10 i S10 Plus. Pomimo, że smartfony są prezentowane w ochronnych etui z grafiki można całkiem sporo wyczytać.

Skaner linii papilarnych nareszcie pod ekranem

Pierwsze, co rzuca się w oczy to brak czytnika linii papilarnych na obudowie żadnego z telefonów. To potwierdza plotki na temat zastosowania skanera ukrytego pod ekranem Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus.

Może też sugerować, że poza dwoma flagowymi modelami dostanie go również "tania" edycja S10E. Z drugiej jednak strony nie mamy pewności, że w tym modelu Samsung nie zrezygnuje całkowicie z czytnika palców zastępując go np. prostym systemem rozpoznawania twarzy.

Ile aparatów ma twój Galaxy S10?

Czy tak będzie wyglądał Galaxy S10?Czy tak będzie wyglądał Galaxy S10? leak

Jest też pewne, że Samsung w Galaxy S10 zminimalizuje mocno ramki, ale nie zastosuje wycięcia w ekranie (tzw. notcha). Zamiast tego pojawią się otwory w ekranie, w których producent umiejscowi kamerkę do selfie. W Galaxy S10 i S10E pojedynczą, a w większym modelu Galaxy S10 Plus podwójną.

Samsung nieco przy okazji spowodował, że każda wersja Galaxy S10 będzie dysponować inną liczbą aparatów. Galaxy S10E trzema (dwie główne + przednia),  mniejszy Galaxy S10 czterema (trzy główne + przednia), a większy S10 Plus pięcioma (trzy główne + dwie przednie).

Można zauważyć też, że obie flagowe wersje Galaxy S10 tradycyjnie dostaną ekran charakterystycznie zagięty na obu dłuższych bokach. Tymczasem tańszy Galaxy S10E będzie dysponował zupełnie wyświetlaczem płaskim. Dla przeciwników wygiętych paneli będzie to zapewne dodatkowa zaleta tańszej edycji "S Dziesiątki".

Kiedy premiera?

Samsung szykuje się do konferencji Unpacked 2019Samsung szykuje się do konferencji Unpacked 2019 fot. Samsung

Już od dawna nieoficjalnie mówiło się, że Galaxy S10 zadebiutuje na kilka dni przed targami MWC w Barcelonie. Plotki te potwierdził niedawno sam Samsung, który ogłosił, że konferencja Unpacked, na której poza Galaxy S10 spodziewamy się zobaczyć składany smartfon odbędzie się 20 lutego o godzinie 11:00 czasu pacyficznego (20:00 naszego czasu).

Co ciekawe, nie w stolicy Katalonii, a na zachodnim Wybrzeżu USA, prawdopodobnie w San Francisco.

Czytaj też: Składany smartfon Royole na żywo zachwyca i rozczarowuje [PIERWSZE WRAŻENIA]

Więcej o: