Jaki projektor do domu? Wybieramy sprzęt do kina domowego [TOP 5]

autor
open-image
Czy warto zainwestować w projektor? Warto mieć na uwadze, że projektor nie zastąpi nam telewizora, ale dzięki niemu możemy cieszyć się filmami w dużym formacie. Projektory, które dają możliwość wyświetlania obrazu nawet w 100 calach są znacznie tańsze niż telewizory o zbliżonej przekątnej ekranu. Jeżeli więc chcemy urządzić w domu salę kinową i dysponujemy przy tym odpowiednią przestrzenią to projektor będzie świetnym, niedrogim rozwiązaniem.
Wybraliśmy dla was 5 projektorów, które naszym zdaniem spełnią oczekiwania miłośników filmów w dużym formacie. Każdy z polecanych projektorów można podłączyć do kina domowego, konsoli lub innego odtwarzacza, by cieszyć się wrażeniami niczym z sali kinowej.
  • Infocus IN3138HD

   Bardzo solidny projektor dostępny w atrakcyjnej cenie. Infocus IN3138HD wykorzystuje technologię wyświetlania DLP i pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Dodatkowym plusem jest obsługa 3D. Krótki rzut pozwala na uzyskanie dużego formatu nawet w mniejszych pomieszczeniach. Projektor wyposażony został w złącza HDMI, złącze kompozytowe, S-Video, RJ-45, D-Sub (VGA).
   Sprawdź cenę
  • Epson EH-TW5900

   Epson EH-TW5900 wykorzystuje technologię wyświetlania 3LCD, którą wyróżnia lepsze odwzorowanie kolorów i większa jasność, kosztem gorszego kontrastu. Oferuje możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) i wyposażony został w złącza HDMI, USB, Ethernet, RCA, Kabel VGA i Component. To bardzo solidny projektor do kina domowego w 3D lub 2D, który kupimy w rozsądnej cenie.
   Sprawdź cenę
  • Vivitek D910HD

   Vivitek D910HD pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) przy jasności 3000 ANSI lumenów oraz kontraście 5000:1. To bardzo solidny projektor DLP, który został wyposażony w złącza HDMI, USB, RCA, S-video, VGA i Component. Podobnie, jak pierwszy polecany przez nas model, ten również pozwala na obsługę formatu 3D. Projektor przeznaczony jest do użytku domowego, ale sprawdzi się również przy firmowych prezentacjach.
   Sprawdź cenę
  • Optoma GT760

   Jedną z największych zalet projektora Optoma GT760, dzięki której zwrócił naszą uwagę to możliwość wyświetlania obrazu z bardzo małej odległości. 60 calowy obraz jesteśmy w stanie uzyskać już z odległości 68 cm (w rozdzielczości HD Ready oraz możliwość wyświetlania 3D). Projektor wykorzystuje technologię DLP, świecąc z jasnością 3400 ANSI lumenów i współczynniku kontrastu 20000:1. Wyposażony został w liczne złącza, m.in. HDMI, 2 x VGA, S-Video i USB.
   Sprawdź cenę
  • BenQ LW61ST

   Ostatni polecany przez nas projektor wyróżniają dwie przełomowe technologie BlueCore oraz SmartEco, dzięki którym obraz jest nie tylko wyraźniejszy, ale także utrzymanie projektora jest tańsze, ponieważ sprzęt zużywa znacznie mniej energii. Technologia BlueCore pozwala uzyskać kontrast 80000:1, dzięki czemu wzrok się mniej męczy. Projektor wykorzystuje technologię wyświetlania DLP przy rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.
   Sprawdź cenę
autor

* *

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: