Ktoś sprzedaje fałszywe obligacje CD Projekt. Spółka zawiadomiła prokuraturę

CD Projekt wydał właśnie oświadczenie, w którym ostrzega przez próbą oszustwa. Ktoś oferuje nieistniejące obligacje producenta legendarnego Wiedźmina. Studio powiadomiło już organy ścigania.
Zobacz wideo

CD Projekt poinformował właśnie o próbach oszustwa z wykorzystaniem ich wizerunku. Spółka otrzymała bowiem informacje, że na rynku są oferowane papiery dłużne CD Projekt S.A., które nie pochodzą od niej.

Studio w wydanym oświadczeniu deklaruje, że nie ma nic wspólnego z oferowaniem tych obligacji i stoją za nimi osoby trzecie.

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji Spółki, a w szczególności nie przygotowywał ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji Spółki

- czytamy w oświadczeniu firmy.

Osoby podszywające się pod CD Projekt oferowały papiery dłużne wraz ze spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu na rzekome obligacje. Spółka powiadomiła organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa:

Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów Spółki.

Oszuści chcą zapewne wykorzystać popularność największego polskiego studia. CD Projekt i jego flagowa seria gier "Wiedźmin" okazały się wielkim sukcesem na rynku, i to nie tylko polskim. Wielkimi krokami nadchodzi też kolejna głośna gra polskiego studia  "Cyberpunk 2077", która ma szanse powtórzyć sukces Wiedźmina.

Kurs akcji CD Projekt SA z ostatnich 12 miesięcyKurs akcji CD Projekt SA z ostatnich 12 miesięcy fot. Stooq

Akcje spółki spadły znacząco po głośnym sporze z Andrzejem Sapkowskim pod koniec minionego roku. Sprawa jest coraz bliżej zakończenia, a wartość spółki znów rośnie. Obecnie za jedną akcję trzeba zapłacić 184,5 zł, o 70,52 proc. więcej niż rok wcześniej.

Więcej o: