Na to czekaliśmy. Windows 10 pokaże powiadomienia ze smartfonu z Androidem

Do Windows 10 w końcu ma trafić nowość, na którą czekaliśmy od dawna. Komputery z tym systemem mają na bieżąco wyświetlać powiadomienia ze smartfonów z Androidem. To integracja, którą dotychczas mogli się cieszyć wyłącznie posiadacze sprzętu od Apple.

Dotychczas posiadacze komputerów z Windowsem mogli z zazdrością patrzeć na użytkowników sprzętu od Apple. Dzięki integracji MacBooków i iPhone'ów mogą oni na bieżąco kontrolować przychodzące na telefon powiadomienia z poziomu komputera.

Powiadomienia z Androida na Windows 10

Już niedługo taką możliwość mają dostać również posiadacze komputerów z Windowsem 10. Jest to niemal pewne, bo funkcja taka została właśnie dodana do systemu oznaczonego numerem 1903, który na razie jest testowany.

Powiadomienia z Androida w Windows 10Powiadomienia z Androida w Windows 10 fot. Microsoft (blogs.windows.com)

Microsoft umieści nową funkcję w aplikacji Twój telefon, która już od kilku miesięcy jest dostępna dla wszystkich użytkowników Windowsa 10. Na razie nie pozwala jednak na wiele - umożliwia wyłącznie zarządzanie SMS-ami oraz oglądanie (i pobieranie) zdjęć z telefonu. Już wkrótce pozwoli też na pokazywanie obrazu ze smartfonu na komputer.

Czytaj też: Paint zostaje w Windows 10. Microsoft nie usunie kultowej aplikacji

Smartfon z Androidem będzie synchronizował się z urządzeniami z Windows 10 tak, jak dotychczas. Jeśli połączenie będzie aktywne, powiadomienia będą pokazywać się jednocześnie na telefonie i komputerze wraz z innymi komunikatami systemowymi. Co istotne, odczytanie danego powiadomienia sprawi jednak, że zniknie ono z drugiego. 

Co więcej, Microsoft dodał do Twojego telefonu możliwość wyboru aplikacji, z których powiadomienia będą przekazywane na komputerze. Dzięki temu będziemy mogli w łatwy sposób zdecydować się na pokazywanie powiadomień wyłącznie z najważniejszych programów.

Na razie do funkcji mają dostęp wyłącznie testerzy z Windows Insider, ale zostanie ona udostępniona publicznie prawdopodobnie w maju - wraz z aktualizacją Windows 10 May 2019 Update.

Czytaj też: Microsoft przestanie "wciskać" niechciane aplikacje wraz z Windowsem 10? Nadchodzi ważna aktualizacja

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: