CD Projekt: nad grą "Cyberpunk 2077" pracuje 400 osób. To o 150 więcej niż nad hitowym "Wiedźminem 3"

CD Projekt przyznaje, że prace nad grą "Cyberpunk 2077" postępują dynamicznie, a bierze w nich udział rekordowo dużo ludzi. Na ten moment nad tytułem pracuje aż 400 osób, a więc o ok. 150 więcej niż w przypadku hitowego "Wiedźmina 3".
Zobacz wideo

CD Projekt nad swoim nowym hitem pracuje już od dłuższego czasu. Wiadomo o nim już od 2013 roku, ale studio do 2018 roku trzymało grę w tajemnicy. Rok temu podczas targów E3 2018 ujawniono oficjalny zwiastun "Cyberpunk 2077".

Oczekiwania przed kolejną grą polskiej firmy CD Projekt są ogromne, bo poprzedni tytuł ("Wiedźmin 3") okazał się absolutnym hitem nie tylko w Polsce. Wszystko wskazuje jednak na to, że studio bardzo intensywnie pracuje, aby "Cyberpunk 2077" był udaną grą.

CD Projekt: nad "Cyberpunk 2077" pracuje 400 osób

Na ten moment w tworzenie nowej gry zaangażowany jest zespół składający się z ponad 400 osób. Dla porównania podczas prac nad "Wiedźminem 3" studio CD Projekt Red liczyło "tylko" ok. 250 pracowników.

W pierwszym kwartale bieżącego roku CD Projekt wydał na produkcję gier i nowych technologii 25 mln zł, a łączne nakłady na wszystkie projekty studia to już 264 mln zł. Grupa CD Projekt wypracowała w tym okresie 81 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a zysk netto wyniósł 17,8 mln zł.

Oczywiście nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że największy wkład w wypracowanie przychodów ze sprzedaży miał "Wiedźmin 3" wraz z dodatkami. Gra wciąż sprzedaje się bardzo dobrze pomimo, że swoją premierę miała już 4 lata temu. Pomogły też - choć w mniejszym stopniu - gry GWINT i Wojny Krwi.

Na razie nie jest pewne, kiedy możemy spodziewać się "Cyberpunka 2077" na sklepowych półkach. CD Projekt deklaruje, że będzie to produkcja jeszcze większa niż "Wiedźmin 3". W tym roku na targach E3  w Los Angeles "Cyberpunk 2077" będzie po raz pierwszy pokazywany w przestrzeni publicznej.

Czytaj też: CD Projekt zarobił na grach ponad 100 milionów zł. I pracuje nad kolejnym hitem

Więcej o: