Stało się. Pierwszy kanał na YouTube przekroczył 100 mln subskrypcji

Po miesiącach walki o zainteresowanie i subskrypcje internautów pierwszemu kanałowi na YouTube udało się przebić kolejną barierę. T-Series ma dziś ponad 100 mln obserwujących na należącym do Google serwisie. Ale po piętach depcze mu niesamowicie popularny PewDiePie.
Zobacz wideo

Przez ostatnie kilka lat "królem YouTube'a" mógł nazywać się Felix Kjellberg znany pod pseudonimem "PewDiePie", twórca najpopularniejszego kanału na platformie Google. W ostatnich miesiącach do jego wyniku niebezpiecznie zbliżał się jednak kanał indyjskiej wytwórni muzycznej T-Series.

Przez kilka ostatnich miesięcy oba kanały bardzo szybko zdobywały kolejnych subskrybentów, ale żaden z nich nie mógł osiągnąć znaczącej przewagi. Doszło do tego, że internauci organizowali "akcje wsparcia" nawołując do subskrybowania ulubionego kanału.

Batalię wygrał T-Series ze 100 mln subskrypcji

Ostatecznie to kanałowi T-Series udało się wyprzedzić PewDiePie. W środę indyjska wytwórnia, jako pierwszy kanał w historii YouTube mogła oficjalnie pochwalić się liczbą 100 000 000 fanów.

PewDiePie musiał uznać wyższość T-Series. Niebywałego sukcesu pogratulował twórcom również sam YouTube. Z tej okazji stworzył film w skrócie opisujący historię kanału z Indii. Polecił też przygotować trochę miejsca na nową nagrodę.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że YouTube wręcza twórcom pamiątkowe nagrody po przekroczeniu odpowiedniej liczby subskrybentów. Po zdobyciu 100 tys. fanów portal wysyła założycielowi kanału srebrną nagrodę, po przekroczeniu miliona złotą, a przy 10 mln może liczyć na diamentową nagrodę. YouTube do tej pory nie przewidywał prezentu za przekroczenie poziomu 100 mln subskrybentów. W poniższym tweecie sugeruje jednak, że kolejne trofeum jest najwyraźniej w przygotowaniu.

PewDiePie nie ma powodów do zmartwień

Pomimo wygranej T-Series PewDiePie nie ma raczej powodu do zmartwienia. To wciąż największy niezależny szwedzki YouTuber z liczbą subskrypcji przekraczającą 96 mln. Niedługo zapewne również przekroczy magiczną barierę 100 mln.

T-Series vs. PewDiePieT-Series vs. PewDiePie fot. zrzuty ekranu

PewDiePie w swoich filmach zajmuje się głównie transmitowaniem pojedynków w grach komputerowych i komentowaniem bieżących wydarzeń oraz informacji z internetu. Jest oglądany przez fanów z całego świata.

Za kanałem T-Series stoi przedsiębiorstwo Super Cassettes Industries Private Limited z siedzibą w New Delhi. Na kanale T-Series (który kierowany jest głównie do mieszkańców Indii) pojawiają się przede wszystkim teledyski z piosenkami typu indi-pop oraz muzyka do filmów Bollywood.

Czytaj też: Przez rok transmitował, jak gra na komputerze w Fortnite. Amerykanin zarobił 10 mln dolarów

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (22)
T-Series, największy kanał na YouTube przekroczył 100 mln subskrypcji
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 9 razy 9

  1,4 miliarda mieszkańców Indii - to prawdopodobne, nie uwierzyłbym gdyby to było w Europie albo nawet w Amerykach. Tyle tylko, że wybory w Indiach pokazały jak łatwo tam fake'owe kontami wpływa się na wybory a co dopiero na subskrypcje jakichś treści w mediach. Więc tak sceptycznie :)

 • supermarjan

  Oceniono 10 razy 8

  moje zero subow wyglada przy tym dosc licho co nie?
  ale sie nie poddaje i nadal nie bede nic wrzucac na yt....

 • espero-bot

  Oceniono 10 razy 8

  Dawno temu sprawdzilem kanal PewDiePie i wytrzymalem moze 1,5 minuty. Nie wiem, kto to oglada.

 • soap2

  Oceniono 6 razy 4

  szok i niedowierzanie

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 5 razy 3

  I co ja teraz pocznę?

 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 3

  W konkurencji ilość sztuk gniazdo mrówek zawsze wygra... Ale czy to coś znaczy?

 • andrzej.duxa

  Oceniono 3 razy 3

  szambo

 • wkkr

  Oceniono 9 razy 3

  T-Series ma sztucznie napompowaną ilość subskrypcji. Wystarczy spojrzeć jaką oglądalność mają ich filmy. a jaką PewDiePie. Szacuje się że oglądalność powinna stanowić ok 5-10% subskrypcji.
  W przypadku PewDiePie to się mniej więcej zgadza. Natomiast w przypadku T-Series absolutnie nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX